×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gatwick: Rekordowy luty


Port lotniczy Londyn-Gatwick obsłużył w lutym 2,69 mln pasażerów - najwięcej w historii w drugim miesiącu roku. To wzrost o 9 proc. i 36. miesiąc nieprzerwanych wzrostów na lotnisku.Wzrost w dużej mierze wypracowały trasy północnoamerykańskie. Skorzystało z nich ponad 100 tys. osób, czyli aż o 22 proc. więcej niż rok temu. Dynamicznie rozwija się też oferta do i z Irlandii - między Gatwick a tą wyspą podróżowało w lutym 118 tys. osób (wzrost o 21,5 proc.). Najpopularniejszym kierunkiem pozostawała Europa - z połączeń rozkładowych na i z kontynentu skorzystało 1,66 mln osób (wzrost o 11,5 proc.), a z czarterowych 226 tys. osób (spadek o 9 proc.).

Na lotnisku odbyło się 18,7 tys. operacji lotniczych (wzrost o 8,9 proc.). Odprawiono 5,6 tys. ton cargo, co stanowiło spadek o 12,2 proc. 

Gatwick w tym sezonie dołączy do grona lotnisk z ponad 50 trasami długodystansowymi. Tylko w tym roku w ofercie przewoźników pojawi się aż 20 nowych tras tego typu. Wśród zapowiedzianych nowości jest sześć tras kanadyjskiej linii WestJet (Toronto, Saint Johns, Vancouver, Calgary, Edmonton, Winnipeg), trzy połączenia British Airways (Nowy Jork, Lima, San Jose w Portoryko), trzy trasy Thomsona (Liberia w Kostaryce, Varadero, Kolombo), dwie Norwegiana (Boston i Oakland), dwie Thomas Cook (Orlando i Cayo Coco) oraz po jednej Cathay Pacific (Hongkong), Air Canady (Toronto), Fly Salone (Freetown, Sierra Leone) i Air Via (Lagos).gość_03ead - Profil
gość_03ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie