×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish z 8-proc. wzrostem w styczniu


Linie Turkish Airlines przewiozły w styczniu 4,7 mln pasażerów, czyi o 8,1 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu poprzedniego roku. Ruch na trasach krajowych rośnie szybciej niż na międzynarodowych.


Po Turcji podróżowało w ubiegłym miesiącu o 9,1 proc. pasażerów więcej niż rok temu, podczas gdy na trasach międzynarodowych ruch wzrósł o 7,4 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów Turkish Airlines wyniosło 74,2 proc., co stanowiło spadek o 2,2 pkt. proc. Spadek wynikał przede wszystkim z szybkiego zwiększania oferowania na trasach międzynarodowych (pod względem ASK aż o 16,3 proc.), za czym nie nadążał popyt (ruch RPK wzrósł o 12,6 proc.). 

Liczba osób przesiadających się w Stambule między dwoma połączeniami międzynarodowymi wzrosła o 15,4 proc., a liczba pasażerów w klasach premium o 3,5 proc.

Na koniec stycznia Turkish Airlines latały do 284 miast, o 23 więcej niż na koniec stycznia 2014 r. Flota zwiększyła się za to o 36 maszyn do 298 samolotów. gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie