×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków rozpoczął rok od 16-proc. wzrostu


W styczniu 2016 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 303,7 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 16 proc. w stosunku do stycznia 2015 r. To historyczny rekord tego portu lotniczego. Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych - było ich 2,8 tys., o 4 proc. więcej w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

- Po raz pierwszy krakowskie lotnisko przekroczyło próg 300 tys. obsłużonych pasażerów w pierwszym miesiącu roku - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Cieszymy się również z ogłoszenia w styczniu przez linię lotniczą Air France nowego połączenia pomiędzy Krakowem a Paryżem. Air France to już 15. tradycyjny przewoźnik oferujący połączenia ze stolicy Małopolski w tym roku. Pokazuje to, że oprócz ruchu turystycznego, krakowskie lotnisko ma znaczny potencjał ruchu biznesowego.

Air France będzie drugą linią lotniczą, obok easyJet, która połączy Kraków ze stolicą Francji. 

22 stycznia linia lotnicza SprintAir zainaugurowała loty z Krakowa do portu lotniczego Olsztyn-Mazury. Od 15 lutego linia lotnicza KLM wprowadzi dodatkowy, poranny lot z Krakowa do Amsterdamu, zwiększając swoją ofertę do 14 rejsów tygodniowo.gość_5e858 - Profil
gość_5e858
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie