×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Udany rok w Modlinie


W minionym roku z podwarszawskiego lotniska w Modlinie skorzystało blisko 2,59 mln podróżnych. Oznacza to wzrost w stosunku do 2014 r. o 52 proc. Średnie wypełnienie samolotów sięgnęło 84,12 proc.

Liczba pasażerów według miesięcy
Pod względem liczby zarejestrowanych podróżnych najbardziej ruchliwym miesiącem był maj, kiedy to w porcie lotniczym zawitało 234 795 osób. Pod względem zajętości miejsc w samolotach najlepiej wypadł z kolei sierpień (91,04 proc.).

Przez minione 12 miesięcy na lotnisku wykonano 16 280 startów i lądowań.

W grudniu w Porcie Lotniczym Modlin odprawiono ponad 214,9 podróżnych (+35 proc.). Liczba pełnych operacji lotniczych wyniosła nieco więcej niż 1,4 tys.

Plany portu na bieżący rok obejmują obsłużenie ok. 2,8 mln pasażerów oraz otwarcie nowej trasy na Korfu. Toczą się także liczne inwestycje budowlane zarówno w infrastrukturę lotniskową (m.in. powiększenie terminala czy nową wieżę kontroli lotów), jak również w jego okolicy (np. hotel, parking czy restauracja).

Niestety, Warszawa-Modlin ciągle pozostaje lotniskiem jednego przewoźnika.gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie