×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT przenosi się na terminal T7 na JFK


Pasażerowie LOT-u od 4 stycznia odprawiać się będą w terminalu T7 na lotnisku im. John F. Kennedy w Nowym Jorku. Obsługa rejsów LOT w nowojorskim porcie lotniczym zostanie przeniesiona z dotychczas wykorzystywanego terminala 1.


Terminal 7 zostanie zmodyfikowany, zmodernizowane zostaną stanowiska odpraw, strefa kontroli bezpieczeństwa zostanie poszerzona, a pasażerowie statusowi będą mogli skorzystać z usługi szybkiego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa

Chcemy by podróż LOT-em była dla naszych pasażerów maksymalnie komfortowa, nie tylko w samolocie, ale również na wszystkich lotniskach, na które latamy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy o przeniesieniu odpraw do Terminala 7. Jest to nowoczesny obiekt, który gwarantuje najwyższy sprawną obsługę na najwyższym poziomie - mówi Adrian Kubicki, p.o. rzecznika prasowego LOT. 

Dodatkowo ogromną korzyścią płynącą z przeniesienia operacji lotniczych polskiego przewoźnika na terminal T7 jest skrócenie czasu kołowania samolotów po wylądowaniu do terminala i na pas startowy przed startem nawet do 10 minut.

- Nie chcemy, by czas zaoszczędzony w powietrzu był tracony podczas kołowania czy oczekiwania na dokołowanie do terminala na lotnisku. Terminal 7 lotniska JFK nam to umożliwi - dodaje rzecznik.

Rejsy do Nowego Jorku odbywają się w sezonie zimowym pięć razy w tygodniu. Od przyszłego roku połączeń będzie więcej. Już w sezonie letnim LOT zwiększy swoją obecność na trasie Warszawa - Nowy Jork-JFK do 12 rejsów w tygodniu (w porównaniu do 11 rejsów poprzedniego lata). 

Z terminala 7 na lotnisku JFK korzystają obecnie m.in. British Airways, Iberia, Qantas, ANA i Ukraine International Airlines. gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie