LOT przenosi się na terminal T7 na JFK

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 grudnia 2015 17:51
13 komentarzy
Pasażerowie LOT-u od 4 stycznia odprawiać się będą w terminalu T7 na lotnisku im. John F. Kennedy w Nowym Jorku. Obsługa rejsów LOT w nowojorskim porcie lotniczym zostanie przeniesiona z dotychczas wykorzystywanego terminala 1.
Reklama

Terminal 7 zostanie zmodyfikowany, zmodernizowane zostaną stanowiska odpraw, strefa kontroli bezpieczeństwa zostanie poszerzona, a pasażerowie statusowi będą mogli skorzystać z usługi szybkiego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa

- Chcemy by podróż LOT-em była dla naszych pasażerów maksymalnie komfortowa, nie tylko w samolocie, ale również na wszystkich lotniskach, na które latamy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy o przeniesieniu odpraw do Terminala 7. Jest to nowoczesny obiekt, który gwarantuje najwyższy sprawną obsługę na najwyższym poziomie - mówi Adrian Kubicki, p.o. rzecznika prasowego LOT.

Dodatkowo ogromną korzyścią płynącą z przeniesienia operacji lotniczych polskiego przewoźnika na terminal T7 jest skrócenie czasu kołowania samolotów po wylądowaniu do terminala i na pas startowy przed startem nawet do 10 minut.

- Nie chcemy, by czas zaoszczędzony w powietrzu był tracony podczas kołowania czy oczekiwania na dokołowanie do terminala na lotnisku. Terminal 7 lotniska JFK nam to umożliwi - dodaje rzecznik.

Rejsy do Nowego Jorku odbywają się w sezonie zimowym pięć razy w tygodniu. Od przyszłego roku połączeń będzie więcej. Już w sezonie letnim LOT zwiększy swoją obecność na trasie Warszawa - Nowy Jork-JFK do 12 rejsów w tygodniu (w porównaniu do 11 rejsów poprzedniego lata).

Z terminala 7 na lotnisku JFK korzystają obecnie m.in. British Airways, Iberia, Qantas, ANA i Ukraine International Airlines.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fe86d 2016-10-05 11:37   
gość_fe86d - Profil gość_fe86d
Beznadzieja. odmówiono mi wejścia do saloniku mimo tego, że jestem Goldem. Vouchera nie dostałem, a wrócić już po nie go nie mogłem. Na skargi do LOT nie ma co liczyć. Skandal. Terminal 7 to jedno wielkie nieporozumienie! Następnym razem będe uważnie sprawdzać przy kupnie biletu która linia lotnicza star alliance odlatuje z cywilizowanego miejsca. Wstyd dla JFK, żeby w takim stanie mieć terminal. Zgroza
gość_5d967 2015-12-30 19:24   
gość_5d967 - Profil gość_5d967
Ktoś ma info, jak ta zmiana wpłynie na dostęp do business lounge dla statusowych pasażerów? Obecnie można korzystać z salonika lufthansy w T1
mietek 2015-12-22 11:57   
mietek - Profil mietek
Nigdy nie byłęm na JFK ale skoro LO będzie odprawiany z tego samego terminalu co BA, dla którego jest flagowe połączenie wykonywane chyba 10 x dziennie z LHR, to raczej jest to dobry terminal. No chyba, że częś lotów BA jest z innych terminali no ale to raczej bez sensu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama