×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Spadek liczby pasażerów SAS-u w październiku


SAS obsłużył w październiku 2,59 mln pasażerów na trasach rozkładowych. To o 0,8 proc. mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł jednak o 3,9 proc.


Łączny ruch (po uwzględnieniu rejsów czarterowych) wyniósł 2,67 mln pasażerów, co stanowiło spadek o 0,6 proc. 

Ponieważ oferowanie rosło znacznie wolniej niż ruch mierzony RPK (o 0,8 proc. na trasach regularnych), średni wskaźnik wypełnienia samolotów SAS-u poprawił się aż o 2,3 pkt. proc. i wyniósł 76,9 proc. 

Ruch mierzony wskaźnikiem RPK najszybciej rósł na trasach międzykontynentalnych (o 8 proc. przy wzroście ASK o 4,4 proc.), nieco wolniej na europejskich (o 3,1 proc. przy wzroście ASK o 0,1 proc.). Obydwa wskaźniki zmalały dla połączeń krajowych - ruch o 1,8 proc., a oferowanie o 3,2 proc.

W październiku SAS wykonał 98,8 proc. zaplanowanych lotów, z czego 89,7 proc. odbyło się o czasie. 

Od listopada 2014 r., czyli w ciągu ostatnich 12 miesięcy, SAS przewiózł łącznie 28,09 mln pasażerów (spadek o 1,1 proc. w ujęciu rocznym) przy średnim wypełnieniu równym 76,3 proc. (spadek o 0,3 pkt. proc.).gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie