×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Milionowy pasażer w ruchu czarterowym


Po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska został odprawiony milionowy pasażer czarterowy w skali roku. Jubileuszowym podróżnym został pan Dariusz Dziewiatek, który podróżował z Katowice Airport z biurem podróży Itaka na Gran Canarię.


Szczęśliwiec otrzymał zestaw ekskluzywnych walizek Samsonite oraz roczny abonament na korzystanie z saloników business lounge, przejścia fasttrack i parking, ufundowany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające Katowice Airport. Ponadto przekazano mu także voucher na wczasy do wykorzystania w biurze podróży Itaka oraz możliwość weekendowego skorzystania z samochodu marki Infiniti ufundowaną przez Centrum Infiniti Sosnowiec.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.10.23_milionowy_pasa%C5%BCer_czarterowy_a.jpg
Letnia siatka połączeń czarterowych z Katowice Airport obejmowała w tym roku rekordowe sześćdziesiąt kierunków, do czternastu państw w Europie, Afryce i Azji, w tym osiem nowości. Na pierwszym miejscu wśród tegorocznych letnich kierunków uplasowała się Grecja z 33 proc. udziałem w rynku, drugie miejsce zajęła Turcja 18%, trzecie Hiszpania z 15 proc., dalej znalazły się Egipt 13 proc. i Bułgaria 12 proc.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.10.23_milionowy_pasa%C5%BCer_czarterowy_b.jpg
Równie dobrze jak miniony, zapowiada się przyszłoroczny sezon czarterowy. Już teraz w ofercie pojawiły się pierwsze nowości na letni sezon 2016 roku: po pierwsze hiszpańska wyspa Minorka, po drugie Punta Cana na Dominikanie, która będzie pierwszym bezpośrednim, czarterowym połączeniem dalekodystansowym w historii polskich portów regionalnych.
               
- Od lat jesteśmy liderem rynku czarterowego wśród polskich portów regionalnych, zarówno pod względem liczby pasażerów jak i liczby kierunków. Rekord który pobiliśmy potwierdza, że konsekwentna współpraca z naszymi partnerami tj. biurami podróży i touroperatorami przynosi bardzo dobre efekty - powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.10.23_milionowy_pasa%C5%BCer_czarterowy_d.jpg
- Korzyści w dalszym rozwoju tego rynku przynoszą inwestycje, które zakończyliśmy w tym roku. Szczególnie nowa droga startowa o długości 3 200 metrów, pozbawiła nas ograniczeń w obsłudze samolotów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest ogłoszenie połączenia na Dominikanę, które realizowane będzie z naszego lotniska bez międzylądowań, samolotem szerokokadłubowym - dodał Tomasik.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Po raz pierwszy w historii obsłużonych zostanie 3 mln pasażerów w ruchu całkowitym. Od początku roku do końca września br. w Katowice Airport odprawiono w ruchu ogółem 2 481 224 osób, to o 308 175 więcej (+14,1 proc.) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Fot. Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.




gość_e223f - Profil
gość_e223f
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie