Katowice: Milionowy pasażer w ruchu czarterowym

23 października 2015 17:36
16 komentarzy
Po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska został odprawiony milionowy pasażer czarterowy w skali roku. Jubileuszowym podróżnym został pan Dariusz Dziewiatek, który podróżował z Katowice Airport z biurem podróży Itaka na Gran Canarię.
Reklama
Szczęśliwiec otrzymał zestaw ekskluzywnych walizek Samsonite oraz roczny abonament na korzystanie z saloników business lounge, przejścia fasttrack i parking, ufundowany przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające Katowice Airport. Ponadto przekazano mu także voucher na wczasy do wykorzystania w biurze podróży Itaka oraz możliwość weekendowego skorzystania z samochodu marki Infiniti ufundowaną przez Centrum Infiniti Sosnowiec.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.10.23_milionowy_pasa%C5%BCer_czarterowy_a.jpg
Letnia siatka połączeń czarterowych z Katowice Airport obejmowała w tym roku rekordowe sześćdziesiąt kierunków, do czternastu państw w Europie, Afryce i Azji, w tym osiem nowości. Na pierwszym miejscu wśród tegorocznych letnich kierunków uplasowała się Grecja z 33 proc. udziałem w rynku, drugie miejsce zajęła Turcja 18%, trzecie Hiszpania z 15 proc., dalej znalazły się Egipt 13 proc. i Bułgaria 12 proc.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.10.23_milionowy_pasa%C5%BCer_czarterowy_b.jpg
Równie dobrze jak miniony, zapowiada się przyszłoroczny sezon czarterowy. Już teraz w ofercie pojawiły się pierwsze nowości na letni sezon 2016 roku: po pierwsze hiszpańska wyspa Minorka, po drugie Punta Cana na Dominikanie, która będzie pierwszym bezpośrednim, czarterowym połączeniem dalekodystansowym w historii polskich portów regionalnych.

- Od lat jesteśmy liderem rynku czarterowego wśród polskich portów regionalnych, zarówno pod względem liczby pasażerów jak i liczby kierunków. Rekord który pobiliśmy potwierdza, że konsekwentna współpraca z naszymi partnerami tj. biurami podróży i touroperatorami przynosi bardzo dobre efekty - powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.10.23_milionowy_pasa%C5%BCer_czarterowy_d.jpg
- Korzyści w dalszym rozwoju tego rynku przynoszą inwestycje, które zakończyliśmy w tym roku. Szczególnie nowa droga startowa o długości 3 200 metrów, pozbawiła nas ograniczeń w obsłudze samolotów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest ogłoszenie połączenia na Dominikanę, które realizowane będzie z naszego lotniska bez międzylądowań, samolotem szerokokadłubowym - dodał Tomasik.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Po raz pierwszy w historii obsłużonych zostanie 3 mln pasażerów w ruchu całkowitym. Od początku roku do końca września br. w Katowice Airport odprawiono w ruchu ogółem 2 481 224 osób, to o 308 175 więcej (+14,1 proc.) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Fot. Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e9156 2015-12-22 15:03   
gość_e9156 - Profil gość_e9156
Gratulacje z KRK !
Kelo 2015-10-30 18:10   
Kelo - Profil Kelo
mechanik59: Hola hola, aż takiego eldorado tu nie mamy jak w Dusseldorfie, max do Hannoveru porównać by można :) gość_7a758: Aglomeracja Sląska tak duża, że z jej pd-wsch części do Pyrzowic/Balic jest podobna odległość (do kilku km różnicy) lub nawet identyczna jak w przypadku np. Jaworzna. W jednym i drugim wypadku Ślązacy się w auto pakują i jadą na lotnisko mniej więcej tyle samo czasu, więc to dla nich lotto czy lecą z portu o nazwie Pyrzowice czy Balice. Kilkanaście % na pewno odpowiadając na Twoje pytanie
gość_7a758 2015-10-30 16:53   
gość_7a758 - Profil gość_7a758
mechanik59, tylko najgorsze jest to że ludzie ze śląska muszą latać z KRK bo na ich najbliższym lotnisku nie ma takiego połączenia lub jest z małą częstotliwością. Ale za to możemy tylko podziękować zarządowi KTW.
Swoją drogą jaki % ludzi ze śląska lata z KRK?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy