×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ponad 9-proc. wzrost we Wrocławiu we wrześniu


We wrześniu wrocławskie lotnisko obsłużyło 238 tys. pasażerów, czyli o 9,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach ruchu.

Liczba pasażerów według miesięcy
Procentowo najwięcej podróżnych przybyło w segmencie połączeń krajowych. Skorzystało z nich prawie 41 tys. podróżnych, co przekłada się na wzrost o 23,4 proc. w stosunku do września 2014 r. Na ten wynik składa się przede wszystkim ogromny sukces połączenia Ryanaira do Warszawy-Modlina. We wrześniu 2015 przewoźnik odnotował na tej trasie o 191,6 proc. więcej pasażerów.

Z kolei z połączeń niskokosztowych na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 113 tys. pasażerów. W tym segmencie liczba podróżnych w stosunku do września 2015 r. wzrosła o 14,8 proc. Największy wzrost odnotowały linie Wizz Air na połączeniu do Londynu-Luton (51,4 proc.) - na tym połączeniu Wrocław obsługuje teraz dodatkowe loty związane z zamknięciem portu w Poznaniu.

Przybyło także podróżnych na kierunkach południowych - najwięcej do Bolonii (15,6 proc.), Barcelony (15,1 proc.), Rzymu (15,1 proc.) i Alicante (14 proc.). 

Popularność kierunków południowych najlepiej widać na podstawie wypełnienia samolotów. W przypadku połączeń do Hiszpanii czy na Maltę sięga ono ponad 95 proc. W ponad 90 proc. wypełnione są także samoloty latające na Kretę (Chania), do Bolonii czy Rzymu - dodaje Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu wrocławskiego lotniska. 

Podobnie wygląda wypełnienie samolotów w przypadku Wysp Brytyjskich. Dla Londynu Luton i Stansted to odpowiednio 91 proc. i 94 proc. 

sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało we wrześniu 2015 r. blisko 35 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o 6,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Kopenhagi (53,4 proc.) oraz Frankfurtu (31,5 proc.).gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie