×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polacy chcą uproszczenia podróży służbowych


Podrcaóżujący służbowo Polacy chcą większej samodzielności, uproszczenia firmowych procedur i dostępu do aplikacji mobilnych - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Amadeus. 51 proc. badanych chce łatwiejszych, a 46 proc. szybszych procedur

Amadeus przepytał Polaków podróżujących służbowo o ich oczekiwania i nawyki. 60 proc. badanych zajmowało stanowiska kierownicze w swoich firmach. Większość osób uwzględnionych w badaniu zadeklarowało, że podróżuje służbowo kilka razy w roku. 17 proc. wyjeżdża średnio raz na miesiąc, 30 proc. - kilka razy w miesiącu. 

Statystyczny wyjazd służbowy Polaka ma jeden lub dwa dni, a aż 82 proc. to podróże krajowe. Tylko 6 proc. respondentów zadeklarowało, że regularnie podróżują w celach zawodowych poza Europę. 

Respondenci podkreślili, że lubią sami planować swoją podróż za pomocą internetu lub aplikacji mobilnych. Woli tak robić 39 proc. pytanych. Jedna trzecia osób woli, gdy to firma zaplanuje im podróż. 51 proc. ankietowanych domaga się prostego procesu rezerwacji, nieznacznie mniej (46 proc.) kładzie nacisk na jego szybkość. Mniej ważne jest to, by cała rezerwacja odbywała się w jednym miejscu (24 proc.) i by można było porównać oferty (22 proc.).

Podróżujący służbowo Polacy zdecydowanie wolą nocować w hotelu (79 proc. wskazań) niż innych obiektach, takich jak pensjonat, niezależny apartament czy motel. Najważniejsza jest dla nich dogodna lokalizacja oraz cena. Mniej istotny jest dojazd, a mało kto zwraca uwagę na liczbę gwiazdek, jakość wyżywienia czy udogodnienia takie jak bezprzewodowy internet czy fitness w hotelu.

Polacy najchętniej udają się w delegację samochodem służbowym (63 proc.). Dość często korzystają też z samolotu (35 proc.), rzadziej z pociągu (23 proc.) lub autobusu (9 proc.). Podejmując decyzję, w jaki sposób dojechać na spotkanie biznesowe, pracownicy kierują się możliwością dopasowania harmonogramu podróży do terminów spotkań służbowych oraz tym, aby czas spędzony w drodze ograniczyć do minimum. Mniej istotnym kryterium wyboru są natomiast: komfort podróży oraz jej koszt. 

Przy okazji podróży służbowej aż 57 proc. Polaków ma czas na cele prywatne - większość wykorzystuje go na zwiedzanie okolicy i odwiedzanie restauracji. Dużo osób wykorzystuje tę okazję do uprawiania sportu lub po prostu do relaksu, a tylko niecałe 10 proc. chodzi do muzeów lub kin.

Podróże służbowe zwykle organizowane są z wyprzedzeniem mniejszym niż tydzień, a 42 proc. osób dokonuje zmian tuz przed podróżą lub w jej trakcie - najczęściej dotyczy to zmiany terminu.

Badanie Amadeus wskazuje, że osoby wyjeżdżające służbowo wiedzą o istniejącej w firmie polityce podróży (55 proc. respondentów), choć 9 proc. osób deklaruje, że jej nie przestrzega. Korporacyjne zasady najczęściej dotyczą rezerwacji hotelu (54 proc.) oraz wyboru środka transportu: zakupu biletów lotniczych (42 proc.) lub kolejowych (38 proc.) czy wynajmu samochodu (28 proc.). Największa część ankietowanych przyznaje przy tym, że polityka podróży w ich instytucji jest kompleksowa i obejmuje zakup wszystkich usług w ramach delegacji (61 proc.).gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie