×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Więcej rejsów na pięciu trasach


Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą w przyszłym roku częstotliwości rejsów na czterech trasach z Warszawy oraz jednej z Krakowa.


Dodatkowe rejsy między Krakowem a Gdańskiem oraz z Warszawy do Szczecina, Tel Awiwu, Erywania oraz Kijowa pojawiły się już w systemach sprzedaży LOT-u. Nowe częstotliwości będą obsługiwane od przyszłego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,embraer,e195,waw,pbozyk.jpg
LOT zwiększy od 2016 roku liczbę rejsów na następujących trasach:
  • Kraków – Gdańsk: połączenie zostaje przywrócone w styczniu, a od sezonu letniego następuje zwiększenie częstotliwości  jednego do dwóch rejsów dziennie, wzrost z 7 do 13 w tygodniu,
  • Warszawa – Szczecin: od 1 marca 2016 z dwóch do trzech rejsów dziennie, wzrost z 12 – 17 rejsów w tygodniu, a w sezonie letnim 2016 aż do 19 rejsów tygodniowo,
  • Warszawa – Kijów: od marca z 12 do 14 rejsów tygodniowo,
  • Warszawa – Erywań: połączenie zostało przywrócone od 1 stycznia w liczbie dwóch rejsów tygodniowo, następnie od sezonu letniego 3 razy tygodniowo,
  • Warszawa – Tel Awiw: z 5 do 7 rejsów tygodniowo od 27 marca 2016 r.
Nowe rejsy zostały wprowadzone tam, gdzie jest największy potencjał pozyskania nowych klientów. Dzięki zwiększeniu częstotliwości pasażerowie będą mieli jeszcze lepszy i bardziej elastyczny dostęp do całej siatki połączeń LOT-u. W tym celu przewoźnik wprowadził między innymi trzeci rejs dziennie na trasie Warszawa – Szczecin. To popołudniowe połączenie umożliwi przesiadki w czasie krótszym niż godzina do miast takich jak Nowy Jork, Toronto, Genewa, Bruksela, Amsterdam, Rzeszów, Kraków czy Wrocław. Z kolei dodatkowe, drugie połączenie na trasie Kraków - Gdańsk umożliwi zwłaszcza pasażerom podróżującym służbowo wylot i powrót w ciągu jednego dnia. Pierwszy rejs będzie bowiem startował o poranku, a drugi będzie obsługiwany wieczorem.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,spllb,b737400,waw(pbozyk).jpg
Dodatkowe rejsy na wybranych trasach to nie jedyne zmiany w związku z rozwojem LOT-u już od przyszłego roku. Przewoźnik, który wraz z końcem 2015 formalnie kończy proces restrukturyzacji, będzie mógł także uruchomić rejsy na zupełnie nowych kierunkach oraz na tych, z których musiał zrezygnować ze względu na ograniczenia wymagane przez Komisję Europejską. Wśród już ogłoszonych nowych połączeń znalazły się rejsy dalekodystansowe do Azji oraz trzy nowe do miast w Europie: Wenecja, Kluż – Napoka (od stycznia) oraz Lublana (od marca). Kierunki, na które LOT wróci po przerwie, to Barcelona (od stycznia), Ateny, Nicea, Zurych i Bejrut (od marca). Od stycznia 2016 wrócą także Belgrad, Kiszyniów, Zagrzeb oraz Gdańsk – Kraków, które są zawieszone od lipca tego roku w ramach ostatniej puli wymaganych przez Komisję Europejską środków kompensacyjnych.

Fot. Piotr Bożykgość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie