LOT: Więcej rejsów na pięciu trasach

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 września 2015 15:53
38 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą w przyszłym roku częstotliwości rejsów na czterech trasach z Warszawy oraz jednej z Krakowa.
Reklama

Dodatkowe rejsy między Krakowem a Gdańskiem oraz z Warszawy do Szczecina, Tel Awiwu, Erywania oraz Kijowa pojawiły się już w systemach sprzedaży LOT-u. Nowe częstotliwości będą obsługiwane od przyszłego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,embraer,e195,waw,pbozyk.jpg
LOT zwiększy od 2016 roku liczbę rejsów na następujących trasach:
  • Kraków – Gdańsk: połączenie zostaje przywrócone w styczniu, a od sezonu letniego następuje zwiększenie częstotliwości jednego do dwóch rejsów dziennie, wzrost z 7 do 13 w tygodniu,
  • Warszawa – Szczecin: od 1 marca 2016 z dwóch do trzech rejsów dziennie, wzrost z 12 – 17 rejsów w tygodniu, a w sezonie letnim 2016 aż do 19 rejsów tygodniowo,
  • Warszawa – Kijów: od marca z 12 do 14 rejsów tygodniowo,
  • Warszawa – Erywań: połączenie zostało przywrócone od 1 stycznia w liczbie dwóch rejsów tygodniowo, następnie od sezonu letniego 3 razy tygodniowo,
  • Warszawa – Tel Awiw: z 5 do 7 rejsów tygodniowo od 27 marca 2016 r.
Nowe rejsy zostały wprowadzone tam, gdzie jest największy potencjał pozyskania nowych klientów. Dzięki zwiększeniu częstotliwości pasażerowie będą mieli jeszcze lepszy i bardziej elastyczny dostęp do całej siatki połączeń LOT-u. W tym celu przewoźnik wprowadził między innymi trzeci rejs dziennie na trasie Warszawa – Szczecin. To popołudniowe połączenie umożliwi przesiadki w czasie krótszym niż godzina do miast takich jak Nowy Jork, Toronto, Genewa, Bruksela, Amsterdam, Rzeszów, Kraków czy Wrocław. Z kolei dodatkowe, drugie połączenie na trasie Kraków - Gdańsk umożliwi zwłaszcza pasażerom podróżującym służbowo wylot i powrót w ciągu jednego dnia. Pierwszy rejs będzie bowiem startował o poranku, a drugi będzie obsługiwany wieczorem.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lot,spllb,b737400,waw(pbozyk).jpg
Dodatkowe rejsy na wybranych trasach to nie jedyne zmiany w związku z rozwojem LOT-u już od przyszłego roku. Przewoźnik, który wraz z końcem 2015 formalnie kończy proces restrukturyzacji, będzie mógł także uruchomić rejsy na zupełnie nowych kierunkach oraz na tych, z których musiał zrezygnować ze względu na ograniczenia wymagane przez Komisję Europejską. Wśród już ogłoszonych nowych połączeń znalazły się rejsy dalekodystansowe do Azji oraz trzy nowe do miast w Europie: Wenecja, Kluż – Napoka (od stycznia) oraz Lublana (od marca). Kierunki, na które LOT wróci po przerwie, to Barcelona (od stycznia), Ateny, Nicea, Zurych i Bejrut (od marca). Od stycznia 2016 wrócą także Belgrad, Kiszyniów, Zagrzeb oraz Gdańsk – Kraków, które są zawieszone od lipca tego roku w ramach ostatniej puli wymaganych przez Komisję Europejską środków kompensacyjnych.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_8d031 2015-12-13 15:43   
gość_8d031 - Profil gość_8d031
Czyżby CLJ jednak od kwietnia zamiast od stycznia?
gość_3deb2 2015-10-01 11:58   
gość_3deb2 - Profil gość_3deb2
gość_78143: Może niekoniecznie o rozkładzie, ale nowych czasach przejazdu. W końcu PKP niedawno takowe udostępniło.
gość_f2155 2015-10-01 08:31   
gość_f2155 - Profil gość_f2155
gość_20961 i in.: wszystkim przydałby się wylot do WAW o 7:00 tylko że nie ma w tym czasie samolotów bo są one zajęte obsługą porannej fali wylotowej z WAW. Poza tym samolot lądujący w tych godzinach wydłużałby tę falę wylotową a dodatkowo byłby jedynie połączeniem P2P. Wystarczy popatrzeć na rozkład lotów w WAW w godzinach porannych. Nie da się zrobić wszystkim dobrze.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama