Rekordowy sierpień na Heathrow

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
11 września 2015 09:40
Sierpień był rekordowym miesiącem w historii Heathrow. W ósmym miesiącu br. skorzystało z niego ponad 7,33 mln pasażerów, o 4 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu 2014 r. Z badań przeprowadzonych dla portu wynika także, że zwiększa się społeczne poparcie dla jego rozbudowy.
Reklama
Najruchliwszym dniem był 2 sierpnia. Wtedy z usług lotniska skorzystało 257 312 pasażerów.

Największe potoki pasażerów wygenerowały trasy europejskie, z których skorzystało niecałe 3,05 mln osób (+7,4 proc.). Duże wzrost odnotowano z kolei na połączeniach na Bliski Wschód (+10,0 proc., 648 tys.) i do Ameryki Łacińskiej (+9,3 proc., 108 tys.).

Stabilna sytuacja panuje z kolei na trasach północnoatlantyckich, które wybrało blisko 1,76 mln podróżnych (+1,6 proc.) oraz do Azji i destynacji pacyficznych (988 tys., +0,1 proc.).

Nieznaczny, bo 0,7-proc. spadek odnotowano na połączeniach krajowych (64 tys.).

Ze względu na sytuację polityczną oraz stan bezpieczeństwa, zmalał ruch na trasach afrykańskich. Odprawiono na nich 310 tys. podróżnych, o 7 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Średnie wypełnienie samolotów pasażerskich wyniosło w rozpatrywanym okresie 84 proc. (+0,4 pkt proc.).

W porcie lotniczych Londyn-Heathrow wykonano w sierpniu 2015 r. ok. 41,8 tys. operacji lotniczych (+1,4 proc.).

W segmencie cargo odnotowano nieznaczny (0,2-proc.) spadek. Na brytyjskim najważniejszym stołecznym lotnisku odprawiono bowiem 122,5 tys. ton frachtu lotniczego i poczty. Największe wzrosty w ilości przewozów towarowych odnotowano do Chin (+8,6 proc.), Meksyku (+11,3 proc.) oraz urcji (+36,9 proc.).

Władze portu lotniczego Heathrow zleciły także kolejne badania poparcia społecznego dla projektu rozbudowy lotniska. Z sondażu przeprowadzonego przez Populus wynika, że 50 proc. mieszkańców terenów, na które oddziałuje port popierają jego dalszą ekspansję. 33 proc. jest temu przeciwna.

- Lokalni mieszkańcy coraz liczniej sprzyjają naszej rozbudowie. Mamy także wsparcie Komisji ds. Lotnisk, linii lotniczych, związków zawodowych i firm w całym kraju. Każdy miesiąc opóźnienia tych inwestycji to strata 1 mld funtów dla brytyjskiej gospodarki. Premier ma mandat aby dać Heathrow zielone światło dla rozbudowy. Czas najwyższy na kolejne decyzje - skomentował John Holland-Kaye, prezes lotniska Heathrow.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N