×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice Airport: Otwarcie platform spotterskich


Katowice Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce postawiło  platformy spotterskie, które w znakomity sposób ułatwią fanom lotnictwa obserwację i fotografowanie ruchu lotniczego.Każda z dwóch stalowych platform, o wymiarach 9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości, może pomieścić 25 osób. Wschodnia platforma ustawiona została  równolegle do drogi startowej przy podejściu do pasa z kierunku 27 (od wschodu) nowej drogi startowej. Druga platforma  zlokalizowana  jest  przy ulicy Bocznej w Ożarowicach, na przedłużeniu zachodniej krawędzi drogi startowej. Obydwie platformy są ogólnodostępne. Oprócz pyrzowickiego lotniska, jedynym portem w Polce, który dysponuje infrastrukturą dla fanów obserwacji i fotografowania statków powietrznych, jest Port Lotniczy Gdańsk, gdzie znajdują się górki spotterskie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.08.31_informacja_prasowa_01.jpg
Katowice Airport od lat współpracuje ze środowiskiem spotterskim, przy pyrzowickim lotnisku działają dwa stowarzyszenia, EPKT Spotters i Silesia Spotters, które  skupiają kilkudziesięciu członków. Władze lotniska  wspierają pasję członków stowarzyszeń, organizując m.in. sesje zdjęciowe. Efektem współpracy jest otwarta dziś  wystawa fotografii  spotterów, którą można oglądać w terminalu A. Ponadto pyrzowickie lotnisko jako jedyne w Polsce, od 5 lat organizuje w okresie wiosenno-letnim „Dni Spottera”, w strefie zastrzeżonej. Dzięki nim także  niestowarzyszeni fani fotografii lotniczej, pod opieką pracowników portu, mogą wykonywać unikatowe zdjęcia. Do tej pory odbyły się 23-edycje Dnia Spottera, w których wzięło udział prawie 200 osób.

//www.pasazer.com/img/images/normal/2015.08.31_informacja_prasowa_02.jpg
W związku z oddaniem do użytku platform spotterskich pyrzowickie lotnisko ogłosiło  otwarty konkurs na wybór zdjęć do  kalendarza Katowice Airport na 2016 rok. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie kalendarz.katowice-airport.com.

Fot. Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie