×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Flughafen Wien AG: Lipcowe wzrosty


Wszystkie trzy lotniska należące do grupy Flughafen Wien AG (Wiedeń, Malta, Koszyce) odnotowały wzrosty liczby odprawionych pasażerów oraz ilości cargo. Najszybciej rozwija się port w Koszycach, który od początku roku obsłużył już 145 tys. osób (+15,7 proc.).


W lipcu w Wiedniu gościło ponad 2,17 mln osób. To o 1,7 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Duże wzrosty odnotowano na trasach do Ameryki Północnej (+23,3 proc.), na Bliski Wschód (+10,3 proc.), Daleki Wschód (+6,6 proc.) oraz do Europy Zachodniej (+0,6 proc.). W tym samym czasie ze względu na konflikty i niespokojną sytuację w krajach regionu o 2,3 proc. spadło zainteresowanie podróżami do Europy Wschodniej, a o 13,4 do Afryki.

Ważnym z punktu widzenia strategii i znaczenia wiedeńskiego portu lotniczego jest blisko 1-procentowy wzrost ilości pasażerów przesiadających się.

W lipcu na stołecznym austriackim lotnisku wzrosła o 0,8 proc. ilość odprawionego frachtu (21,2 tys. ton).

Bardzo dobrze radzi sobie także lotnisko na Malcie. W ubiegłym miesiącu obsłużyło ono ponad pół miliona osób. Oznacza to wzrost na poziomie 7,1 proc. Wykonano prawie 4 tys. startów i lądowań (+6,1 proc.) i odprawiono 1258 ton ładunków (+8,8 proc.).gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie