Hotel UNIC w Pradze

14 września 2015 09:04
Praski hotel UNIC oferuje wszystko, czego potrzeba - świetną lokalizację, stylowy i unikalny wystrój oraz dobrą restaurację. Położony na skraju starego miasta butikowy obiekt ma świetną restaurację i jak na ten standard przystępną cenę.
Reklama
Znaleźć dobry hotel w centrum Pragi nie jest łatwo. Duża część z nich jest bardzo droga, często położone są przy głośnych ulicach. Na tym tle wyróżnia się jednak czterogwiazdkowy UNIC - akceptowalny cenowo i zlokalizowany w świetnym miejscu.


Hotel jest położony przy ulicy Soukenickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie praskiego Starego Miasta w dzielnicy Praga 1. Główna część obiektu znajduje się w odnowionej kamienicy z XIX w. Hotel uruchomiono w 2013 r. - hiszpańscy inwestorzy dobudowali wtedy dwa nowoczesne budynki połączone ze starszą kamienicą. Z hotelu w ciągu pięciu minut można dojść na Stare Miasto, do dzielnicy żydowskiej (Josefov) i na plac Republiki z dużym centrum handlowym Palladium. W podobnej odległości znajdują się centra przesiadkowe transportu dalekobieżnego: dworzec autobusowy Florenc oraz stacje kolejowe (dworzec główny i Masaryka). W dziesięć minut dojdziemy do coraz bardziej popularnej dzielnicy Żiżkow.


Pokój oferuje łącznie 90 pokojów w pięciu kategoriach. Niemal wszystkie z nich to pokoje Superior i Deluxe, różniące się jedynie wielkością. Pokoje zostały zaprojektowane w bardzo praktyczny sposób - są nieduże, ale odpowiadają zarówno potrzebom gości biznesowych, jak i turystów. W zależności od części budynku w wystroju pokojów dominuje kolor niebieski, zielony lub czerwony.


W każdym pokoju znajduje się podwójne, bardzo wygodne łóżko, duże biurko z telewizorem (z 60 międzynarodowymi kanałami) oraz niewielka część odpoczynkowa z fotelami i małym stolikiem. Pokoje łączą bardzo nowoczesny wystrój z elementami bardziej klasycznymi, takimi jak skórzane fotele i obicia ścian nad łóżkiem.


Goście mają do dyspozycji czajnik, ekspres do kawy oraz minibar. Hotel zapewnia też wysokiej jakości, organiczne kosmetyki.


We wszystkich pokojach znajdują się również obrazy hiszpańskiego artysty Quima Domene.


Jego dzieła, inspirowane najbardziej znanymi zabytkami Pragi, zdobią również korytarze hotelu oraz pokoje typu suite.


Tych ostatnich UNIC ma tylko trzy - znajdują się one w najstarszej części hotelu. Prowadzi do niej (oczywiście poza windą) autentyczna, zdobiona klatka schodowa zdobiona w stylu secesyjnym. Każdy z trzech apartamentów różni się wielkością i układem pokojów. UNIC oferuje gościom zakwaterowanie w One-Bedroom Suite, Family Suite i największej Deluxe Suite z dwoma sypialniami. Pokoje te są przeznaczone przede wszystkim dla gości mieszkających w hotelu przez dłuższy czas.


Wystrój apartamentów jest utrzymany w kolorze fioletowym, który nadaje im nieco cięższej atmosfery niż bardziej kolorowym pokojom.


Poza pokojami, dużą zaletą hotelu UNIC jest część restauracyjna. Bar i restauracja Aliter oferuje doskonałe śniadanie. Goście mogą skosztować wielu rodzajów świeżo wypiekanego pieczywa, organicznych wędlin i serów oraz owoców. Na patio kucharz na bieżąco przygotowuje omlety i jajecznicę z dodatkami.


Do tego serwowana jest bardzo dobra kawa oraz świeżo wyciskane soki z owoców, a dla amatorów słodkich śniadań hotel proponuje wybór świeżo wypiekanych ciast: makowców, szarlotek i kruchych.


Restauracja jest też popularnym miejscem na organizację spotkań biznesowych w ciągu dnia, a wieczorem serwowane są bardzo dobre posiłki. Aliter jest też barem - do wyboru gości jest m.in. szeroka kolekcja markowych alkoholi (m.in. ginów, whisky i koniaków), a także - co oczywiste w Pradze - wyśmienite piwo.


Samo lobby jest bardzo przytulnym miejscem dla gości - nowoczesny wystrój, półki z książkami i wygodne fotele umilają oczekiwanie na taksówkę lub po prostu odpoczynek. Obsługa hotelu jest bardzo pomocna i szybko pomaga gościom załatwić wszystkie sprawy lub po prostu udziela informacji.


Jedynym mankamentem hotelu jest brak siłowni, spa lub basenu - w hotelu o czterogwiazdkowym standardzie to dość duże niedociągnięcie. UNIC umożliwia gościom rezerwację zabiegów w pobliskich gabinetach, jest to jednak znacznie mniej wygodne rozwiązanie.


Z hotelu nie skorzystają też duże firmy, nie dysponuje on bowiem salami konferencyjnymi. Istnieje jedynie możliwość zorganizowania spotkania do 15 osób, większe konferencje można zorganizować w restauracji.

Informacje praktyczne:

Nazwa: Hotel UNIC

Położenie: Praga, Czechy

Kategoria: Butikowy hotel dla turystów i gości biznesowych

Ceny: Przy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem noc w pokoju Superior kosztuje 95 euro, w pokoju Deluxe - 120 euro, w apartamentach od 177 euro. Sprawdź ceny w hotelu UNIC.

fot. Dominik Sipinski
Hotel UNIC zaoferował dziennikarzowi Pasazer.com promocyjną cenę pobytu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy