Łódź: Szkolenia z transportu mat. niebezpiecznych

13 lipca 2015 06:38
1 komentarz
Łódzki Ośrodek Szkolenia Służb Lotniskowych będzie szkolił w zakresie transportu materiałów niebezpiecznych drogą powietrzną. Zajęcia, o których poinformowało lotnisko w Łodzi, będą jedynym tego typu kursem w Polsce.
Reklama
Program szkolenia bazuje na aktualnym wydaniu publikacji Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA DGR (Dangerous Goods Regulations, czyli przepisy dotyczące transportu materiałów niebezpiecznych). W marcu br. został zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Udokumentowana wiedza z zakresu bezpiecznego transportu materiałów niebezpiecznych drogą powietrzną jest niezbędna do podjęcia pracy na stanowiskach związanych z obsługą pasażerów, ich bagażu, frachtu oraz poczty lotniczej - podkreślają przedstawiciele lotniska w komunikacie prasowym.

Dzięki ofercie poszerzonej o szkolenia DGR, Ośrodek Szkoleniowy w Porcie Lotniczym Łódź jest jedynym podmiotem na rynku oferującym kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowiskach takich jak operator kontroli bezpieczeństwa czy pracownik obsługi pasażerów i załóg.


- Wszystkie realizowane w naszym ośrodku programy szkolenia są zatwierdzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i uznawane przez organy kontroli w UE. W trakcie szkoleń bazujemy na doświadczeniu, przepisach prawa oraz najnowszych publikacjach uznanych w branży organizacji, takich jak IATA oraz ICAO. Każdy z kursantów otrzymuje na własność opracowane w języku polskim skrypty zawierające zakres wiedzy niezbędnej do opanowania dla danej kategorii personelu - wyjaśnia w komunikacie prasowym Robert Szymborski, koordynator zespołu ds. szkoleń i doskonalenia zawodowego Lodz Airport.

Fot. Lodz Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_2ea95 2015-08-08 11:35   
gość_2ea95 - Profil gość_2ea95
Nie wiem czy redakcja świadomie przeklepuje bzdury czy nie wiem o czy pisze, ale:
"...będą jedynym tego typu kursem w Polsce" kursy IATA DGR prowadzi w Polsce kilka podmiotów, włącznie z certyfikowanymi przez IATA ośrodkami - w których swoją drogą Łódź się szkoliła - poza tym każdy przewoźnik szkoli w zakresie DGR. Kolejna kłamstwo to "jest jedynym podmiotem na rynku oferującym kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowiskach takich jak operator kontroli bezpieczeństwa" ponieważ takich ośrodków jest kilka włącznie z Konsalnetem oraz PPLem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy