LOT rozważa code-share z ANA, Asianą i Thai Airways

25 czerwca 2015 07:03
10 komentarzy
Nowe połączenia LOT-u do Bangkoku, Seulu i Tokio to okazja na zacieśnienie współpracy z partnerami przewoźnika z sojuszu Star Alliance. Polska linia rozważa podpisanie porozumienia code-share odpowiednio z Thai Airways, Asiana Airlines i ANA, ale decyzje zapadną dopiero za kilka tygodni.
Reklama
Wszystkie trzy nowo ogłoszone połączenia długodystansowe LOT-u to rejsy do hubów przewoźnik z sojuszu Star Alliance, którego członkiem od 2003 r. jest polska linia. Zakończone wczoraj (24.6) spotkanie szefów linii z tego aliansu w Warszawie (CEB) było okazją do rozmowy o zacieśnieniu współpracy.

- Wzmocnienie porozumień code-share w ramach sojuszu to zdecydowanie jeden z celów LOT-u. Rozmawiamy o objęciu taką umową nie tylko głównych tras pomiędzy hubami, ale także dalszych połączeń - zdradził w rozmowie z Pasazer.com w kuluarach CEB Sebastian Mikosz, prezes LOT-u.

Zapowiedź Mikosza oznacza, że umową code-share mogą zostać objęte zarówno trasy krajowe, jak i regionalne z Bangkoku, Seulu i Tokio. Prezes LOT-u zwraca uwagę na atrakcyjną siatkę połączeń krajowych ANA z Tokio-Narity oraz lotów regionalnych w Azji Południowo-Wschodniej linii Thai Airways z Bangkoku.

Na tej samej zasadzie kod zagranicznych linii może pojawić się na połączeniach krajowych lub europejskich LOT-u.

Jednak ostateczne decyzje zapadną dopiero po szczegółowej analizie rozkładów lotów polskiego przewoźnika. Mikosz zauważa, że tylko wtedy, gdy rejsy będą oferować dogodne przesiadki, umowa ma sens biznesowy. W innym przypadku nie przyniosłaby korzyści, a nawet mogłaby doprowadzić do pogorszenia rentowności sprzedaży.

- Nasi partnerzy muszą jeszcze dostać zgody od swoich krajowych urzędów lotnictwa cywilnego. Myślę, że pierwsze porozumienia ogłosimy w ciągu kilku tygodni - dodał Mikosz.

Podkreślił, że dużo prostsza jest współpraca code-share na trasach długodystansowych LOT-u niż na połączeniach krajowych i regionalnych. Trwające rozmowy potwierdziła w rozmowie z Pasazer.com Maho Ito z ANA.

- Być może będziemy także wycofywać się z umów code-share na niektórych naszych połączeniach w Europie, ale na razie nie mogę powiedzieć, o kody których linii chodzi - dodał Mikosz.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_186b3 2015-06-27 02:35   
gość_186b3 - Profil gość_186b3
Mam nadzieje ze LOT bedzie mial Code Share nie tylko na trasie WAW-BKK-WAW z Thai Airways, ale tez z Bangkoku do duzych miast w Australii (Sydney, Melbourne, Perth i Brisbane). Wtedy to byloby MEGA i wielka konkurencja dla Emirates!!
usuniety 2015-06-26 16:20   
usuniety - Profil usuniety
Bardzo dobre posunięcie, oby zawarli korzystne CS. Nowe destynacje LOTu to silne porty przesiadkowe, w przeciwieństwie na przykład do chińskich lotnisk.
gość_37fb3 2015-06-25 23:56   
gość_37fb3 - Profil gość_37fb3
gość_27310, PEK jest po prostu bardzo kiepskim lotniskiem na przesiadki, a poza tym kto niby miałby nakładać 2 tysiące kilometrów żeby lecieć do SIN???
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy