×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


15-proc. wzrost we Wrocławiu


W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło niemal 200,5 tys. pasażerów. To o 14,7 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok temu. Największy, 32-proc. wzrost odnotowano w sektorze czarterów.Liczba pasażerów według miesięcy
Wrocław obsłużył więcej pasażerów niż w maju 2014 r. w każdym segmencie ruchu.

To oznacza zainteresowanie podróżnych całą ofertą wrocławskiego portu, zarówno połączeniami niskokosztowymi, czarterowymi, krajowymi, jak i dla biznesu. Nasze lotnisko jest dobrym przykładem na to, że warto dywersyfikować usługi i rozwijać wszystkie segmenty - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w porcie lotniczym Wrocław. - Dobrze zbudowana oferta sprawia, że od początku roku notujemy wzrosty na średnim poziomie blisko 20 proc.

W maju z połączeń niskokosztowych skorzystało 113,2 tys. pasażerów, czyli ponad połowa ogólnej liczby podróżnych obsłużonych w tym miesiącu. To daje wzrost na poziomie 13,5 proc. w porównaniu do maja 2014 r. 


Znakomity wynik lotnisko osiągnęło w segmencie lotów krajowych - 38,5 tys. obsłużonych pasażerów oznacza 20,3 proc. wzrostu. Ogromny udział miały w tym linie lotnicze Ryanair, które oferują niskokosztowe połączenie do Modlina i obsłużyły prawie połowę podróżnych korzystających z połączeń krajowych w maju. Wzrost w ujęciu rocznym Ryanaira na trasie Wrocław -Modlin wyniósł blisko 162 proc.

W maju 2015 r. wzrost zanotowano także w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych. Przy liczbie 31,3 tys. pasażerów wyniósł on 5,9 proc. pomimo tego, że rok temu funkcjonowały jeszcze połączenia do innych krajów Eurolotu. Najwięcej pasażerów przybyło na trasach do Frankfurtu i Düsseldorfu - to w dużej mierze efekt większej liczby oferowanych lotów.

Największy wzrost w maju lotnisko zanotowało w segmencie połączeń czarterowych. Port obsłużył 17 tys. pasażerów, czyli aż o 37,4 proc. więcej niż w maju ubiegłego roku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_860ed - Profil
gość_860ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie