×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Partnerstwo Qatar Airways i Royal Air Maroc


Linia Qatar Airways podpisała we wtorek (5.5) umowę joint venture z marokańskim narodowym przewoźnikiem, Royal Air Maroc, w celu zbudowania dogodnej siatki połączeń w rejon Afryki Zachodniej i Środkowej.


- To będzie wspólne i bardzo dobre partnerstwo biznesowe. Podpiszemy umowę code-share na loty w Afryce. Royal Air Maroc jest bardzo dobrym przewoźnikiem, który ma dobrze rozbudowaną sieć połączeń w Afryce, a  to daje nam ogromny dostęp do miast na tym kontynencie, zwłaszcza do Afryki Zachodniej i Środkowej - powiedział na konferencji w Dubaju Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

Na mocy porozumienia Royal Air Maroc rozpocznie loty na trasie Casablanca - Doha i zaoferuje trzy rejsy tygodniowo. Razem obaj przewoźnicy zaoferują 10 lotów tygodniowo na wspomnianej trasie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/royalairmaroc,qatarairways,press.jpg
Od lewej Driss Benhima, prezes Royal Air Maroc oraz Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways

Qatar Airways nie jest pierwszym arabskim przewoźnikiem, który zwiększa swoją obecność w Afryce. Wiele linii lotniczych z Zatoki Perskiej poszerza swoją ofertę na kontynencie, aby zaspokoić rosnący popyt. Latem ubiegłego roku, Emirates podpisały umowę z nigeryjską linią Arik Air, która łączy Dubaj z Nigerią i innymi krajami Afryki Zachodniej.

Państwowe linie Royal Air Maroc borykały się z dużymi problemami i strat finansowych. Głównie ze względu na silną konkurencję w regionie, niską sprzedaż i wyższe ceny paliw. Ale ostatnio dzięki niższym cenom paliw oraz restrukturyzacji linia znacząco poprawiła swoje wyniki, a także odebrała pierwsze Dreamlinery. Warto dodać, że marokański przewoźnik jeszcze w tym roku przewoźnik wstąpi do sojuszu lotniczego Star Alliance. Choć nie wiadomo czy nowa współpraca nie wpłynie na zmianę zdania i nie zbliży linii do sojuszu oneworld.

Fot. Qatar Airwaysgość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie