×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zespół z Polski zakwalifikował się do konkursu wideo Airbusa


Zespół z Polski zakwalifikował się do konkursu wideo w ramach międzynarodowego konkursu Airbusa dla studentów "Pomysły z polotem" (Fly Your Ideas).


Spośród 85 filmów nadesłanych przez zespoły, które znalazły się w 2 rundzie konkursu na najlepsze innowacje w branży lotniczej, eksperci Airbusa wybrali 8 wideo, na które już teraz można głosować na stronie airbus-fyi.com/medias/best-videos.

Do finału zakwalifikowała się prezentacja polskiego zespołu z Politechniki Rzeszowskiej, który bierze udział w konkursie pod nazwą  Dream Team. Opracowali oni specjalny algorytm (Express Boarding System - EBS), który przy drobnych zmianach lotniskowej infrastruktury pozwoli o 40 proc. skrócić czas wchodzenia pasażerów na pokład samolotu. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas i zmniejszyć dyskomfort pasażerów związany z długim oczekiwaniem, ale także ograniczyć koszty linii lotniczych.

Do 17 maja można głosować na krótką prezentację wideo pomysłu studentów z Politechniki Rzeszowskiej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Dream%20Team_Fly%20Your%20Ideas.jpg
Konkurs wideo wyłania filmy, które w najlepszy sposób prezentują zespoły i ich pracę koncepcyjną w konkursie Airbusa "Pomysły z polotem". W samym konkursie najważniejsze są innowacyjne pomysły, dlatego drużyny, które zakwalifikują się do finałowej piątki zostaną wybrane na podstawie potencjału ich projektów. Jednak organizator chce nagrodzić także tych, którzy potrafią przedstawić swój pomysł, zaprezentować drużynę i pokazać swoją kreatywność. Głosy na polskich studentów można oddawać do 17 maja, a każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma kamerę GoPro.

Oprócz studentów Politechniki Rzeszowskiej, do drugiego etapu konkursu "Fly your ideas" dostały się również zespoły z Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Każdemu z zespołów zostali przydzieleni mentorzy i eksperci Airbusa, którzy pomagają im w rozwijaniu pomysłów i dzielą się wiedzą o praktycznych ograniczeniach w branży lotniczej. Do finału przejdzie tylko pięć zespołów, które zaprezentują swoje pomysły podczas imprezy na żywo w zakładach Airbusa w maju 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 euro, a zdobywcy drugiego miejsca - 15 000 euro.

Więcej szczegółów oraz informacje o działaniach każdego zespołu można znaleźć na poświęconych im stronach w witrynie airbus-fyi.com.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_440a4 - Profil
gość_440a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie