Zespół z Polski zakwalifikował się do konkursu wideo Airbusa

5 maja 2015 07:44
1 komentarz
Zespół z Polski zakwalifikował się do konkursu wideo w ramach międzynarodowego konkursu Airbusa dla studentów "Pomysły z polotem" (Fly Your Ideas).
Reklama
Spośród 85 filmów nadesłanych przez zespoły, które znalazły się w 2 rundzie konkursu na najlepsze innowacje w branży lotniczej, eksperci Airbusa wybrali 8 wideo, na które już teraz można głosować na stronie airbus-fyi.com/medias/best-videos.

Do finału zakwalifikowała się prezentacja polskiego zespołu z Politechniki Rzeszowskiej, który bierze udział w konkursie pod nazwą Dream Team. Opracowali oni specjalny algorytm (Express Boarding System - EBS), który przy drobnych zmianach lotniskowej infrastruktury pozwoli o 40 proc. skrócić czas wchodzenia pasażerów na pokład samolotu. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas i zmniejszyć dyskomfort pasażerów związany z długim oczekiwaniem, ale także ograniczyć koszty linii lotniczych.

Do 17 maja można głosować na krótką prezentację wideo pomysłu studentów z Politechniki Rzeszowskiej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/Dream%20Team_Fly%20Your%20Ideas.jpg
Konkurs wideo wyłania filmy, które w najlepszy sposób prezentują zespoły i ich pracę koncepcyjną w konkursie Airbusa "Pomysły z polotem". W samym konkursie najważniejsze są innowacyjne pomysły, dlatego drużyny, które zakwalifikują się do finałowej piątki zostaną wybrane na podstawie potencjału ich projektów. Jednak organizator chce nagrodzić także tych, którzy potrafią przedstawić swój pomysł, zaprezentować drużynę i pokazać swoją kreatywność. Głosy na polskich studentów można oddawać do 17 maja, a każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma kamerę GoPro.

Oprócz studentów Politechniki Rzeszowskiej, do drugiego etapu konkursu "Fly your ideas" dostały się również zespoły z Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Każdemu z zespołów zostali przydzieleni mentorzy i eksperci Airbusa, którzy pomagają im w rozwijaniu pomysłów i dzielą się wiedzą o praktycznych ograniczeniach w branży lotniczej. Do finału przejdzie tylko pięć zespołów, które zaprezentują swoje pomysły podczas imprezy na żywo w zakładach Airbusa w maju 2015 r. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 euro, a zdobywcy drugiego miejsca - 15 000 euro.

Więcej szczegółów oraz informacje o działaniach każdego zespołu można znaleźć na poświęconych im stronach w witrynie airbus-fyi.com.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_33858 2015-05-05 11:39   
gość_33858 - Profil gość_33858
Trzymam kciuki za Polskę i oczywiście będę głosował, ale ten pomysł wcale nie jest nowatorski. Ostatnio leciałem Qatarem i nawet w Warszawie na małego A320 już to stosują. Pasażerowie wchodzą według rzędów. Więc czy to jest nowa technologia czy kopia arabskich rozwiązań? Szkoda, że jak realizowali swój spot na lotnisku w Warszawie nikt nie uświadomił tych młodych studentów, że już "ich" innowacja jest wykorzystywana na ich lotnisku. Kraje arabskie poszły nawet o krok dalej i na lotniskach między innymi w Dubaju i Dausze stworzyli pre-boardnig. Czyli odbywa się i pasażerowie nie wchodzą bezpośrednia do samolotu tylko do poczekalni w terminalu, która jest ogrodzona przez szyby. Dzięki temu kiedy już można wchodzić do samolotu nie trzeba tracić czasu na "papierologię", jedynie stojąca obsługa wzywa do wejścia określone rzędy, bądź jeśli jest to większy samolot to wzywa przez strefy które są wydzielone w samolocie. Idzie to bardzo szybko i sprawnie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy