×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa oferuje mediację pilotom


Podczas walnego zgromadzenie zarząd Lufthansy poinformował także o tym, że zaoferował związkowi Vereinigung Cockpit dalsze ustępstwa w trwającej obecnie kolejnej rundzie negocjacji zbiorowych. 
Związek wielokrotnie domagał się postępowania rozjemczego. Lufthansa zaoferowała postępowanie rozjemcze w zakresie wszystkich otwartych układów zbiorowych, aby uniknąć kolejnych akcji protestacyjnych.

Dotychczas Lufthansa odrzucała te roszczenia, ponieważ warunki wielu układów zbiorowych nie zostały jeszcze uzgodnione, a także nie wszystkie żądania zostały sformułowane. 

Chcieliśmy negocjować ze związkiem na temat wszystkich kwestii otwartych, zanim zostaną one przedstawione rozjemcy. Jesteśmy gotowi na ten krok, aby ostatecznie rozstrzygnąć ten długi proces rozmów na temat płac - powiedziała Bettina Volkens, dyrektor zarządzająca ds. prawnych i zasobów ludzkich w Lufthansie.

Lufthansa zaproponowała rozpoczęcie rozmów ze związkiem VC na temat wyboru rozjemcy jeszcze w tym tygodniu.

Linia poinformowała także o rewizji priorytetów inwestycyjnych podczas walnego zgromadzenie akcjonariuszy spółki. W tym roku grupa Lufthansa planuje inwestycje w kwocie 2,9 mld euro. W latach 2016-17 inwestycje będą wynosić do 2,5 mld euro na każdy rok. W związku z tym planowana budowa nowego centrum Lufthansa Cargo we Frankfurcie będzie odłożona o co najmniej dwa lata.

Po wprowadzeniu przez grupę Lufthansa licznych usprawnień i innowacji w obszarze usług dla pasażerów w ostatnich latach rozległy program przebudowy kabin pokładowych zakończy się jeszcze w tym roku. Odnowione zostaną nie tylko wszystkie klasy we flocie międzykontynentalnej Lufthansy. Również SWISS i Austrian Airlines poprawią usługi dla swoich pasażerów.

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, Lufthansa spodziewa się dalszego wzrostu zysków w 2015 r. Skorygowany wynik EBIT ma wzrosnąć do 1,5 mld euro (kwota ta nie uwzględnia kosztów strajków). 

gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie