Air Lituanica nowym członkiem ERA

21 lutego 2015 09:10
Air Lituanica dołączyła do Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERA), stając się tym samym 53. członkiem tej organizacji.
Reklama
Air Lituanica wystartowała w 2013 r. Linia ma bazę w Wilnie i korzysta obecnie z jednego embraera 175. Przewoźnik w 2014 r. przewiózł ponad 130 tys. pasażerów, a w tym celuje nawet w 200 tys. klientów.

Już w ubiegłym roku przewoźnik odpowiadał za ponad 10 proc. całego ruchu lotniczego w Wilnie. Najwięcej pasażerów Air Lituanica przewiozła na trasach do i z Tallinna, Paryża, Monachium i Berlina-Tegel. Ważne dla spółki są też loty do Szwecji.

- Koncentrujemy się na tym, by Air Lituanica stała się wiodącym europejskim przewoźnikiem regionalnym z bezpośrednimi lotami do głównych europejskich miast i tranzytami do bardziej odległych obszarów. Szanse współpracy, które daje członkostwo w ERA będą bezcenne w osiągnięciu tego celu - powiedział w komunikacie prasowym Gytis Gumuliauksas, dyrektor wykonawczy Air Lituanici.

- Air Lituanica to doskonały przykład przewoźnika regionalnego w Europie. Zapewnia niezbędną usługę dla europejskich regionów, ale także przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego Europy - ocenił Simon McNamara, dyrektor generalny ERA.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy