×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Lituanica nowym członkiem ERA


Air Lituanica dołączyła do Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERA), stając się tym samym 53. członkiem tej organizacji.


Air Lituanica wystartowała w 2013 r. Linia ma bazę w Wilnie i korzysta obecnie z jednego embraera 175. Przewoźnik w 2014 r. przewiózł ponad 130 tys. pasażerów, a w tym celuje nawet w 200 tys. klientów

Już w ubiegłym roku przewoźnik odpowiadał za ponad 10 proc. całego ruchu lotniczego w Wilnie. Najwięcej pasażerów Air Lituanica przewiozła na trasach do i z Tallinna, Paryża, Monachium i Berlina-Tegel. Ważne dla spółki są też loty do Szwecji.

- Koncentrujemy się na tym, by Air Lituanica stała się wiodącym europejskim przewoźnikiem regionalnym z bezpośrednimi lotami do głównych europejskich miast i tranzytami do bardziej odległych obszarów. Szanse współpracy, które daje członkostwo w ERA będą bezcenne w osiągnięciu tego celu - powiedział w komunikacie prasowym Gytis Gumuliauksas, dyrektor wykonawczy Air Lituanici.

- Air Lituanica to doskonały przykład przewoźnika regionalnego w Europie. Zapewnia niezbędną usługę dla europejskich regionów, ale także przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego Europy - ocenił Simon McNamara, dyrektor generalny ERA.gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie