Air Lituanica: Pozytywny rok 2014

10 stycznia 2015 07:52
Linia Air Lituanica przewiozła w 2014 r. 132 tys. osób. Plany na 2015 są ambitne - ok. 200 tys. obsłużonych podróżnych i kontynuacja nastawienia na pasażerów biznesowych.
Reklama
W ciągu ubiegłych dwunastu miesięcy najwięcej, bo 27 tys. osób, podróżowało pomiędzy Wilnem a Tallinem, z czego 11,5 tys. stanowili pasażerowie tranzytowi. Następnie uplasowały się Paryż-CDG (22,5 tys.), Monachium i Berlin-Tegel (po ok. 20 tys.).

W sumie od swojego startu (30 czerwca 2013 r.) przewoźnik przewiózł już 182 tys. osób.

Linia podała także oficjalną średnią cenę biletu w jedną stronę w ubiegłym roku. Wynosiła ona ok. 84 euro (bez wliczania opłat lotniskowych).

Air Lituanica generuje w tej chwili 11-12 proc. ruchu na lotnisku w Wilnie. Dzięki jej działalności ten port lotniczy odprawił w ubiegłym roku o ok. 10 proc. więcej pasażerów niż w 2013 r.

W najbliższej rocznej perspektywie przewoźnik zamierza skupić się na rozwoju swojej strategii, której główną ideą jest zwrócenie się do pasażerów biznesowych. Pierwszym tego krokiem jest wprowadzenie od 26 stycznia br. nowego połączenia na trasie Wilno - Sztokholm-Bromma. Rejsy do tego lotniska położonego najbliżej centrum szwedzkiej stolicy (ok. 8 km) będą obywały się dwa razy dziennie od poniedziałku do czwartku i raz dziennie w piątki i niedziele.

- Sukces połączenia do Tallina jest doskonałym przykładem, że nasza strategia skupiająca się na pasażerach biznesowych daje pozytywne efekty. Dlatego nadal będziemy działać w tym kierunku. W styczniu uruchamiamy loty z Wilna do Sztokholmu-Bromma w wygodnym układzie dwóch rejsów dziennie: rano i wieczorem. To sprawia, iż są one dedykowane głównie dla biznesu - mówi Simon Bartkus, dyrektor biura sprzedaży w Air Lituanica.

Szwecja stanowi ważny rynek dla Air Lituanica. W okresie od lipca do sierpnia ub. roku obsługiwała ona loty z Wilna do Malmö oraz Göteborga (na obu kierunkach po dwa rejsy w tygodniu). W tym roku zapowiedziano wzmocnienie obu tras.

Drugim ważnym z punktu widzenia strategicznego segmentem ruchu pasażerskiego jest ruch turystyczny. Szczególnie duże znaczenie mają trasy do Niemiec - już teraz linia szykuje się do ich rozwoju. Z tego punktu widzenia ważna jest także Szwecja. To obywatele tego kraju stanowią obecnie jedną z najczęściej odwiedzających Litwę nacji. Prócz tego, jak wskazują badania, jest to rynek o tendencji rozwojowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy