×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Arkia zamawia 4 airbusy A330-900neo


Izraelskie linie Arkia podpisały z Airbusem memorandum w sprawie zakupu maksymalnie czterech sztuk najnowszej wersji samolotu A330-900neo. Szerokokadłubowe maszyny dołączą do zamówionych w 2012 r. w Farnborough czterech A321neo i umożliwią przewoźnikowi rozwój połączeń dalekodystansowych.


Arkia stanie się tym samym pierwszym użytkownikiem nowego typu airbusa w nie tylko w swoim państwie, ale także w regionie. Zakup nowych samolotów jest niezbędny i wynika z zamiaru uruchomienia tras międzykontynentalnych. Ich oferta będzie skierowana zarówno dla pasażerów biznesowych i turystów.

W zamówionych maszynach zastosowano koncepcję wspólnych kwalifikacji z wąskokadłubową rodziną A320. Dzięki temu zarówno technicy naziemni jak i piloci pracujący na mniejszych airbusach będą mogli łatwo przekwalifikować się na obsługę szerokokadłubowych A330neo.

Pasażerowie podróżujący na pokładzie nowych maszyn będą mieli możliwość skorzystania z najnowszego systemu rozrywki pokładowej czwartej generacji. Dzięki zainstalowaniu specjalnych urządzeń umożliwiona zostanie także łączność z ziemią za pomocą sieci komórkowej i Internetu przez Wi-Fi.

A330-900neo należy do sprawdzonej i docenionej rodziny samolotów A330. Dzięki wprowadzonym ulepszeniom nowa wersja będzie bardziej ekonomiczna (mniejsze o 14 proc. zużycie paliwa w przeliczeniu na jeden fotel). Maszyny te będą miały także o 740 km zwiększony zasięg. Pierwszym klientem w Europie nowego programu A330 będzie linia Transaero, która zamówiła na ubiegłorocznych targach w Farnborough 12 sztuk tych samolotów (w wersji -900). Zamówienia złożyli także: ALC (25 szt., w wer. -900), Delta (25 szt. w wer. -900), CIT (15 szt., w wer. -900), Air Asia X (55 szt., w wer. -900), Hawaiian (6 szt. i 6 opcji na wer. -800), Avalon (15 szt., w wer. -900).

Fot. Airbusgość_94424 - Profil
gość_94424
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie