×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP: Ponad 7-proc. wzrost ruchu w 2014 r.


O 7,7 proc. wzrosła w ubiegłym roku liczba operacji lotniczych w Polsce - wynika z danych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Łącznie odbyło się 736,4 tys. operacji, z czego ponad połowa to operacje tranzytowe.

Po uwzględnieniu operacji z wielokrotnymi podejściami (czyli odejść na drugi krąg - go-around, niskich przelotów i podejść touch and go, czyli z przyziemieniem i natychmiastowym startem bez zatrzymania samolotu) liczba operacji w 2014 r. przekroczyła 805,2 tys. To o 7,4 proc. więcej niż w 2013 r. 

Liczba operacji tranzytowych w polskiej przestrzeni powietrznej wyniosła ponad 403,7 tys., czyli 54,8 proc. wszystkich. Ich liczba wzrosła w ubiegłym roku o 1,3 proc. 

Dolotów i odlotów z zagranicy na polskie lotniska wykonano łącznie niemal 243 tys., czyli o 3,3 proc. więcej niż rok wcześniej. To 33 proc. wszystkich operacji. 

Operacje krajowe stanowiły 12,2 proc. wszystkich, a ich liczba sięgnęła w ubiegłym roku niemal 90 tys. 

Według najnowszej prognozy Statfor z września 2014 r. wzrost ruchu lotniczego dla FIR Warszawa w 2015 r. wyniesie 4,9 proc. w wariancie bazowym. Przewidywany wzrost ruchu lotniczego dla scenariusza optymistycznego to 7,2 proc., natomiast w wariancie pesymistycznym 2,7 proc. - wyjaśnia w mailu do redakcji Pasazer.com Mikołaj Karpiński, rzecznik PAŻP. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie