×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Spadek w grudniu. Cały 2014 r. na plusie


W 2014 r. w Katowice Airport odprawiono łącznie 2 695 732 pasażerów, to 151 534 podróżnych więcej (+6 proc.) niż w 2013 r. W ostatnim miesiącu 2014 r. lotnisko, w porównaniu z grudniem 2013, zanotowano niewielki spadek liczby podróżnych (-4 proc.) odprawiając 144 746 pasażerów, o 4 519 mniej.


Liczba pasażerów według miesięcy
W 2014 r. padł również rekord w segmencie ruchu czarterowego w ramach którego odprawiono 985 827 osób, czyli o 227 184 więcej (+30 proc.) w porównaniu z rokiem poprzednim. Miniony rok był także rekordowy w segmencie przewozów towarowych. Według wstępnych danych w Pyrzowicach odprawiono 16,5 tysiąca ton frachtu lotniczego, to o 5,5 tysiąca ton więcej (+50 proc.) w porównaniu z 2013 r.

Prognozy wskazują, że 2015 r. będzie kolejnym rekordowym, w Katowice Airport zostanie odprawionych ok. 3 mln pasażerów. Z jednej strony możliwe to będzie dzięki powiększeniu, w marcu bieżącego roku, pyrzowickiej bazy linii lotniczej Wizz Air o piątego 180-miejscowego Airbusa A320. W związku z tym przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów na wybranych trasach do Skandynawii i na Wyspy Brytyjskie oraz otworzy nowe połączenia do Belfastu, Larnaki, Bristolu i Bolonii. Drugi czynnikiem, który umożliwi obsłużenie ok. 3 mln podróżnych, jest prognozowany wzrost ruchu czarterowego.

W maju bieżącego roku do użytku operacyjnego zostanie oddana nowa droga startowa o długości 3,2 km. W czerwcu zakończy się budowa terminalu przylotowego, nowej płyty do odladzania statków powietrznych oraz nowej płyty cargo. Trwają prace związane z budową nowego terminalu cargo. Jego oddanie do użytku zaplanowano na maj przyszłego roku. W 2015 r. rozpocznie się rozbudowa hal odlotów w terminalach A i B. Wykorzystane zostaną do tego nowe powierzchnie uwolnione dzięki przeniesieniu do nowego terminalu obsługi wszystkich pasażerów przylatujących do Pyrzowic.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie