×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: Opóźniony debiut A380 w Indiach


Ze względu na przedłużające się procedury wydania odpowiedniej zgody, Lufthansa opóźnia debiut Airbusa A380 w Indiach - donosi portal aerotelegraph.com. Opóźnienie wynika z biurokracji i opieszałości indyjskich urzędów.Linia Lufthansa jako trzecia na świecie, po Singapore i Emirates, miała rozpocząć 26 października tego roku obsługę połączeń do Indii największym samolotem pasażerskim na świecie - Airbusem A380. Tak się jednak nie stało i według najnowszych doniesień prasowych Lufthansa skieruje A380 do Indii dopiero za kilka tygodni. SuperJumbo ma latać na trasie Frankfurt – New Delhi według rozkładu (czasy lokalne):
  • LH760 Frankfurt 13:40 – 1:30+1 New Delhi
  • LH761 New Delhi 3:30 – 7:20 Frankfurt
To nie koniec problemów niemieckiego przewoźnika w Indiach. A380 Lufthansy miał także obsługiwać połączenie z Frankfurtu do Bombaju. Jednak ze względu na prowadzone remonty władze lotniska w Bombaju poprosiły przewoźnika o zmianę samolotu gdyż port nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego miejsca na płycie postojowej dla tak dużego samolotu.


Skierowanie do Indii maszyn A380, to wynik zniesienia w styczniu 2014 r. zakazu lotów SuperJumbo na terytorium tego kraju. Władze Indii zakazały w 2008 r. lotów maszyn, które są większe od Boeingów 747. Zakaz lotów A380 do Indii miał pomóc dwóm przewoźnikom z tego kraju - Air India i Jet Airways, którzy od dłuższego czasu borykają się z finansowymi problemami.

Obecnie flota Lufthansy składa się z 282 samolotów, w tym 12 Airbusów A380.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie