Kolizja Ryanairów w Dublinie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 października 2014 09:43
2 komentarze
Na lotnisku w Dublinie zderzyły się dziś (7.10) dwa samoloty boeing 737-800 należące do Ryanaira. Do niegroźnej kolizji doszło przed godziną 7 czasu lokalnego w trakcie kołowania.
Reklama

Zderzenie miało miejsce na skrzyżowaniu dróg kołowania dublińskiego portu lotniczego. Według wstępnych informacji obydwa uczestniczące w kolizji samoloty były w trakcie powolnego kołowania.

W wyniku kolizji jeden z samolotów zahaczył końcówką skrzydła o stabilizator poziomy drugiej maszyny. Doprowadziło to do urwania fragmentu wingletu (zakrzywionej w górę końcówki skrzydła), który utknął w stabilizatorze. Nikomu nic się nie stało.

Jak relacjonowali w irlandzkich mediach pasażerowie, zderzenie nie było mocne, ale odczuwalne.

Wyjaśnieniem przyczyn zajmie się irlandzki urząd Air Accident Investigation Unit.

Kolizja nie spowodowała większych utrudnień w ruchu na lotnisku. Przez pół godziny po zdarzeniu notowano jedynie nieznaczne opóźnienia. Wiadomo, że jeden z uczestniczących w incydencie samolotów miał obsługiwać rejs do Edynburga. Pasażerowie spędzili w samolotach niemal godzinę przed powrotem do terminala.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_c1f58 2014-10-07 16:13   
gość_c1f58 - Profil gość_c1f58
"Pasażerowie spędzili w samolotach niemal godzinę przed powrotem do terminala" - to dopiero profesjonalizm... Po zderzeniu od razu było wiadomo, że ten samolot nie poleci więc trzeba było od razu ludzi z niego wyprowadzić do terminala
gość_51a5f 2014-10-07 12:41   
gość_51a5f - Profil gość_51a5f
Jak zawsze Ryanair sie zderza
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama