×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolizja Ryanairów w Dublinie


Na lotnisku w Dublinie zderzyły się dziś (7.10) dwa samoloty boeing 737-800 należące do Ryanaira. Do niegroźnej kolizji doszło przed godziną 7 czasu lokalnego w trakcie kołowania.


Zderzenie miało miejsce na skrzyżowaniu dróg kołowania dublińskiego portu lotniczego. Według wstępnych informacji obydwa uczestniczące w kolizji samoloty były w trakcie powolnego kołowania. 

W wyniku kolizji jeden z samolotów zahaczył końcówką skrzydła o stabilizator poziomy drugiej maszyny. Doprowadziło to do urwania fragmentu wingletu (zakrzywionej w górę końcówki skrzydła), który utknął w stabilizatorze. Nikomu nic się nie stało. 

Jak relacjonowali w irlandzkich mediach pasażerowie, zderzenie nie było mocne, ale odczuwalne. 

Wyjaśnieniem przyczyn zajmie się irlandzki urząd Air Accident Investigation Unit. 

Kolizja nie spowodowała większych utrudnień w ruchu na lotnisku. Przez pół godziny po zdarzeniu notowano jedynie nieznaczne opóźnienia. Wiadomo, że jeden z uczestniczących w incydencie samolotów miał obsługiwać rejs do Edynburga. Pasażerowie spędzili w samolotach niemal godzinę przed powrotem do terminala.


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie