×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Sezonowo z Gdańska na MaltęWizz Air ogłosił dziś (22.04) plany rozwoju działalności operacyjnej w Gdańsku, poprzez dodanie piątego samolotu w tej bazie. Maszyna będzie przeznaczona do obsługi nowego sezonowego połączenia z Gdańska na Maltę, które wystartuje już 20 czerwca i będzie się odbywało 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Ostatni rejs na tej trasie zaplanowano 12 września tego roku.
Dzięki kolejnej maszynie wzrośnie również częstotliwość funkcjonujących już lotów z Gdańska do takich miast, jak: Londyn Luton, Sztokholm Skavsta, Oslo Torp, Bergen, Ålesund i Kolonia.Poprzez kolejny etap rozwoju, Wizz Air powiększy swoją flotę w Polsce, która w szczycie sezonu letniego składać się będzie z 16 maszyn typu Airbus A320. Przewoźnik posiadać będzie po 5 samolotów w Gdańsku i Katowicach, kolejne 4 na lotnisku Chopina w Warszawie oraz po jednej maszynie w Poznaniu i Wrocławiu. 

- Polska jest rodzimym krajem dla Wizz Air. To właśnie stąd ponad 10 lat temu, w maju 2004 roku, wystartował nasz pierwszy samolot. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwój w kraju, a także oferować niskie ceny i najwyższy poziom usług coraz większej rzeszy polskich pasażerów oraz podróżnych odwiedzających Polskę. Kolejny wzrost ilości oferowanych przez nas kierunków i ilości lotów stworzy wiele nowych lokalnych miejsc pracy zarówno w Wizz Air, jak i w powiązanych z lotnictwem dziedzinach gospodarki na Pomorzu – powiedział József Váradi, prezes linii lotniczych Wizz Air.

AKTUALIZACJA: Po sprawdzeniu systemu rezerwacyjnego przewoźnika i dostępności rejsów, zmieniliśmy tytuł oraz treść artykułu na "Wizz Air: Sezonowo z Gdańska na Maltę".

Paweł Cybulak
Fot. Piotr Bożykgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie