×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bingo Airways wylatuje z PolskiBingo Airways w tym sezonie będzie latać poza Polską. Potwierdzają się tym samym wcześniejsze informacje Pasazer.com. Nie wiadomo, czy linia przeniesie loty za granicę całkowicie czy częściowo. 

Rzecznik czarterowej linii podkreśla, że wciąż trwają rozmowy na temat kontraktów na lato 2014 i nie wiadomo, czy wszystkie trzy maszyny będą wynajęte innemu przewoźnikowi.

Część samolotów została jednak już przemalowana w barwy leasingującej je portugalskiej WindAvii. 

- To jeszcze nie jest do końca zdecydowane. Obecnie dwa samoloty latają w barwach WindAvii, trzeci jest na przeglądzie C-Check w barwach Bingo - mówi portalowi Pasazer.com Piotr Samson, dyrektor ds. marketingu Bingo Airways i dodaje, że cały czas trwają negocjacje handlowe na nadchodzący sezon. 

Siatka połączeń linii nie jest zatem jeszcze ostateczna. 

Obecnie we flocie Bingo Airways pozostały trzy samoloty Airbus A320: SP-ABK, SP-ADK oraz SP-AEK. Dwa ostatnie latają w barwach WindAvii. Czwarta maszyna SP-ACK została oddana do leasingodawcy i wkrótce zasili flotę Air Serbia.


Airbus A320 SP-ADK odlatujący z Katowic

WindAvia to portugalska linia czarterowa należąca do grupy White Airways. Przewoźnik White był kiedyś obecny na polskim rynku wykonując loty czarterowe dla linii Sprint Air. Obecnie flota całej grupy składa się z ośmiu samolotów: trzech Airbusów A319ACJ, trzech A320 (latające dla WindAvia), jednego A310 oraz jednego Boeinga B777-200LR.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie