×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa umacnia pozycję w PolsceLufthansa poinformowała dziś (18.03) podczas specjalnej konferencji w Warszawie, że odnotowała rekordową liczbę pasażerów przewiezionych z i do Polski w 2013 r.

W ubiegłym roku przewoźnik przywitał na swoich pokładach 1 483 586 pasażerów, to o 2 proc. więcej niż w 2012 roku. Największe wzrosty dotyczą Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Poznania. W tym samym okresie liczba pasażerów podróżujących ze wszystkimi przewoźnikami Lufthansa Group wyniosła w Polsce 1 812 238. Polska weszła do pierwszej ósemki europejskich krajów, w których Lufthansa przewiozła największą liczbę pasażerów.

Najpopularniejsze kierunki wśród Polaków to: Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Nowy Jork, Chicago, Szanghaj, Hong Kong, Singapur, Madryt, Barcelona, Lizbona, Paryż i Bruksela.W pierwszych dwóch miesiącach 2014 roku liczba pasażerów Lufthansy w Polsce wzrosła o kolejne 15 proc. Najwięcej osób podróżowało z i do Poznania (+49 proc.), Katowic (+34 proc.) i Rzeszowa (+31 proc.). Liczba oferowanych przez Lufthansę miejsc wzrośnie w 2014 roku nawet o kolejne 30 proc., głównie dzięki nowym wieczornym połączeniom z Wrocławia do Monachium i Frankfurtu, z Poznania do Monachium i z Krakowa do Frankfurtu oraz nowemu porannemu rejsowi do Frankfurtu z Gdańska.

- Jesteśmy bardzo dumni, że w 2013 roku Lufthansa w Polsce odnotowała dalszy rozwój i wzrost liczby oferowanych miejsc. Latając z siedmiu polskich lotnisk (Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia) do 81 krajów na całym świecie, możemy zaoferować polskim pasażerom ze wszystkich regionów wyróżniającą się ofertę i dogodny dostęp do naszej globalnej siatki połączeń – powiedział Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce.

Lufthansa kładzie także duży nacisk na pasażerów korporacyjnych i premium. Rezultatem jest dalszy wzrost udziałów w rynku podróży służbowych do poziomu ok. 50 proc., a w segmencie premium o ok. 20 proc. W ubiegłym roku Lufthansa pozyskała w Polsce imponującą liczbę prawie 1300 nowych klientów korporacyjnych.

W 2013 r. Lufthansa utrzymała także pozycję przewoźnika numer jeden na trasach pomiędzy Polską i Azją. Udział w rynku wśród przewoźników tradycyjnych wzrósł do poziomu niemal 25 proc., pomimo, że na polskim rynku pojawiła się konkurencja (Emirates, Qatar Airways). Obecnie trwa kampania promująca 18 kierunków azjatyckich Lufthansy – ceny z Polski rozpoczynają się do 1890 zł. Do końca marca kampanię wspiera jeżdżący po warszawskich ulicach autobus Lufthansy.Od 30 marca 2014 r., Germanwings przejmuje część połączeń Lufthansy z Polski – będą to rejsy z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia do Dusseldorfu. Przewoźnik uruchomi także nowe połączenie z Warszawy do Kolonii.

Lufthansa wraz z Germanwings zaoferuje łącznie w Polsce 269 połączeń do Niemiec tygodniowo, to 22 proc. więcej w porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem letnim.Podczas tegorocznych targów ITB w Berlinie, Lufthansa zaprezentowała swoją nową klasę ekonomiczną premium, która będzie dostępna od listopada 2014 r., a rezerwacji można będzie dokonywać już od maja. Pierwsze połączenia będą obsługiwane przez Boeingi B747-8 Intercontinental. Nowe fotele będą instalowane stopniowo na pokładach całej szerokokadłubowej floty Lufthansy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Lufthansa zaplanowała na rok 2014 także szereg innych działań. Przewoźnik m.in. będzie podkreślać jeszcze wyższą jakość oraz zrozumienie potrzeb pasażerów przez wyróżniający się serwis i gościnność. Będzie to największa w ostatnich latach inicjatywa przewoźnika związana z obsługą pasażerów.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie