×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź uratowana przed bankructwem
Łódzcy radni po długiej dyskusji zdecydowali wczoraj (16.1) o dofinansowaniu lotniska w Lublinku. Tym samym zmienili częściowo decyzję z poprzedniego dnia, która odbierała portowi lotniczemu 5 mln zł i mogła doprowadzić do jego upadłości. 

Początkowo pieniądze miały zostać przeznaczone na Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Jednak prezes TBS-u przyznał na sesji Rady Miasta, że tych pieniędzy nie potrzebuje, co umożliwiło przyznanie 3 mln zł dla lotniska. 

Gdyby lotnisko nie otrzymało dofinansowania, groziłaby mu utrata płynności finansowej. Oznaczałoby upadłość, a tym samym konieczność zwrócenia wartych 140 mln zł obligacji wraz z odsetkami oraz 108 mln zł unijnego dofinansowania. 

To dobra decyzja dla Łodzi i dla łodzian. To dobry kompromis dla nas wszystkich - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, cytowana w komunikacie na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

Nie udało nam się dziś uzyskać komentarza ani ze strony portu lotniczego, ani od przewodniczącego klubu radnych PO w łódzkim radzie miasta, Mateusza Walaska. 

Walka o dofinansowanie to kolejny problem łódzkiego lotniska po dużych spadkach liczby pasażerów (o 23,7 proc. w stosunku do 2012 r.) oraz wycofaniu się skandynawskich linii SAS

W 2012 r. łódzkie lotnisko miało największą stratę finansową spośród polskich portów lotniczych - aż 37,7 mln zł. 

- Ponad 19 mln zł to strata czysto księgowa, czyli amortyzacja. Oprócz tego w stratę wchodzi też sprzedaż starego terminala do Radomia. W momencie budowania go w Łodzi była założona amortyzacja nie taka, jak potrzeba na tego typu budynki, więc teoretycznie straciliśmy na sprzedaży niezamortyzowanego budynku mimo, że Radom zapłacił gotówką - tłumaczyli nam wtedy przedstawiciele lotniska.

Dominik Sipińskigość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie