×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG zamówi 18 A350-1000 dla BA


International Airlines Group (IAG), w której skład wchodzą linie British Airways oraz Iberia, podpisała dziś (22.04) porozumienie w sprawie zakupu 18 maszyn A350-1000 dla British Airways wraz z 18 opcjami na samoloty tego typu. Pasazer.com informował o prawdopodobnym zamówieniu tych maszyn już na początku kwietnia.

Kontrakt, którego wartość przekroczy 5 mld dolarów amerykańskich, jest wynikiem decyzji podjętej przez radę nadzorczą IAG w ubiegłym tygodniu. Umowa ma zostać podpisana podczas tegorocznego 50. Paris Air Show.Spółka osiągnęła również porozumienie z Airbusem w sprawie zabezpieczenia warunków handlowych i slotów na kolejne maszyny A350, co może sugerować przyszłe zamówienie dla Iberii. Jednak władze IAG twierdzą, że złożą zamówienie dla Iberii, kiedy ta dokona restrukturyzacji i redukcji kosztów.

A350 jest najnowszą konstrukcją Airbusa, która ma zastąpić wycofywany model A340 oraz w przyszłości również A330. Ten dwusilnikowy samolot szerokokadłubowy wykonany w większości z materiałów kompozytowych ma rywalizować przede wszystkim z Boeingiem 787 Dreamliner, a także z obecnymi modelami B777 amerykańskiego producenta.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie