×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa utworzy kolejną linię?
Lufthansa rozważa klika scenariuszy efektywniej konkurencji na trasach pomiędzy Europą i Azją z liniami z Bliskiego Wschodu (Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways). Jedną z nich jest zwiększenie współpracy lub sojusze z liniami lotniczymi z tego kontynentu. Inną, utworzenie własnej spółki niskokosztowej, która obsługiwałaby loty azjatyckie. 

- Lufthansa może utworzyć dalekodystansową i zależną spółkę podobną do Germanwings. Widzimy realne zagrożenie wśród arabskich przewoźników w lotach do Azji Południowo-Wschodniej i Indii - powiedziała Simone Menne, dyrektor finansowa Lufthansy. - To duży problem dla naszych inwestorów i dlatego teraz musimy podjąć strategiczną decyzję. To może być współpraca z innym przewoźnikiem, spółka joint venture, własna linia lub całkowite wyjście z tego rynku - dodaje.

Nowy przewoźnik miałby obsługiwać trasy z przeważającym niskopłatnym ruchem turystycznym. Wśród potencjalnych miast do których poleci nowa linia jest Bangkok, Kuala Lumpur, Kalkuta, Hyderabad, Chennai, Guangzhou, Nanjing, Qingdao oraz Shenyang. Samoloty  w dwie klasy: ekonomiczną oraz ekonomiczną premium (premiera w 2014 roku).We wrześniu Lufthansa zamówi nowe samoloty dalekodystansowe, które zastąpią 48 Airbusów A340-300/600. Lufthansa dokona wyboru  pomiędzy modelami Airbusa A350 i Boeinga 787. Nieoficjalnie mówi się, że  przewoźnik może wybrać 24 B787-9, które zastąpią A340-300 oraz 24 A350-1000, zastępujące A340-600. 

Niewykluczone, że niemiecki przewoźnik zainteresuje się także najnowszym modelem Dreamlinera, B787-10X, który ma zostać zaprezentowany w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Lufthansa nie wyklucza także, że w przyszłości będzie chciała wymienić B747-8I na Boeingi 777-9X, które wejdą do służby około 2020 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie