×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American łączy się z US Airways
Dziś (14.02) linie American Airlines i US Airways ogłosiły plany połączenia. Nowa umowa opiewa na kwotę 11 mld dolarów amerykańskich. Linie planują zamknąć proces łączenia w trzecim kwartale tego roku. Na tę chwilę wymagana jest zgoda sądu upadłościowego, akcjonariuszy US Airways, a także organów antymonopolowych USA.

Połączeni przewoźnicy zostaną największą linią lotniczą na świecie i obsłużą 170 mln pasażerów oraz będą generować przychody w wysokości 38,7 mld dolarów rocznie, w oparciu o dane z 2012 roku. Nowy przewoźnik zachowa nową markę Americana, pozostanie w sojuszu oneworld, a jego główna siedziba znajdować się będzie w Fort Worth w Teksasie. Udziałowcy American Airlines zachowają pakiet 72%, natomiast akcjonariusze US Airways otrzymają 28% akcji.- Połączenie American Airlines i US Airways to scalenie dwóch dużych sieci połączeń z dostępem do najlepszych miejsc na całym świecie. Operacyjna i finansowa siła w połączeniu linii ma umożliwić dalsze inwestycje w nowe produkty i technologie, a także stworzyć nowe, ekscytujące możliwości dla naszych pracowników - powiedział Tom Horton, prezes American Airlines.

- Dziś rozpoczynamy nowy, ekscytujący rozdział dla American Airlines i US Airways. Połączone linie będą miały bardzo dużą skalę, zasięg i możliwości do bardziej efektywnego konkurowania i zyskiem na rynku globalnym - powiedział Doug Parker, prezes i dyrektor generalny US Airways.Doug Parker zostanie prezesem nowego przewoźnika, natomiast Tom Horton obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.

Połączone floty przewoźników (American Airlines, American Eagle oraz US Airways), rozpoczynając od Embraerów 145 poprzez Airbusy z rodziny A320, Boeingi 737 kończąc na szerokokadłubowych Airbusach A330 i Boeingach 777, to aż 1213 samolotów.Piotr Bożyk
Fot. American Airlines, Piotr Bożykgość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie