×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baza Ryanaira w KrakowieLinie lotnicze Ryanair ogłosiły dziś (12.12) uruchomienie na lotnisku w podkrakowskich Balicach swojej drugiej bazy operacyjnej w Polsce, a 53. w Europie. Od kwietnia 2013 przewoźnik zbazuje na lotnisku dwa samoloty Boeing 737-800.Ryanair zapowiedział uruchomienie czterech nowych kierunków, do Göteborga, Dortmundu, Manchesteru i na grecką wyspę Kos.
Ryanair zapowiedział także zwiększenie częstotliwości lotów na trasach do Oslo, Rzymu i East Midlands. Łączna liczba tras oferowanych przez Ryanaira z Krakowa wzrośnie do 31.Bilety będzie można rezerwować do północy w czwartek (13 grudnia).

Jak wynika z informacji "Gazety Wyborczej", irlandzki przewoźnik oczekuje wsparcia od samorządu województwa małopolskiego. Kwoty pozostają tajemnicą, ale za "kampanię promocyjną" Ryanair oczekuje zapewne 5-10 mln zł rocznie.

Ryanair już w tej chwili przewozi ok. 40% pasażerów krakowskiego portu lotniczego. Po otwarciu bazy przewoźnik szacuje, że liczba podróżnych wzrośnie o ok. 100 tys. osób rocznie. Według komunikatu prasowego lotniska w przyszłym roku Ryanair powinien przewieźć z i do Krakowa ok. 1,6 mln pasażerów, czyli o 24% więcej niż w 2012 r.

O 14:00 konferencja Ryanaira w Modlinie, o 16:00 we Wrocławiu.

Paweł Cybulak
fot. Piotr Bożykgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie