Lotnisko Džakarta (CGK)

Lotnisko położone jest poza Jakartą, w miejscowości Cengkareng. Niedługo będzie jednym z największych portów lotniczych świata. Już teraz (w 2010) obsługuje blisko 44 miliony pasażerów.

Terminal 1: Jest to główny terminal krajowy. Warunki dość spartańskie, nawet poza szczytem komunikacyjnym duże kolejki do wejścia. Strefa odlotów jest faktycznie na zewnątrz, jedynie przykryta dachem. Niewiele sklepów, ale są rozsądne restauracje. Terminal 1 jest podzielony na trzy strefy: A, B, C; każda z nich jest oddzielona, więc nie można pomiędzy nimi swobodnie przejść.

Terminal 2: Terminal międzynarodowy. Działa dużo sprawniej niż Terminal 1. Dużo sklepów, restauracji. Przy odlotach międzynarodowych należy uiścić podatek 150 000 rupii.

Terminal 3: Najnowszy terminal obsługujący głównie loty krajowe Indonesia Air Asia i Manadala Airlines. Dobrze wykończony, czysty, ekologiczny. Jest parę restauracji, sklepów itp.

Terminal Haji: Terminal obsługujący pielgrzymów do Mekki. Działa sezonowo.

Zarezerwuj hotel w Džakarta (CGK)

Zarezerwuj hotel w mieście Džakarta (CGK)

Jak dojechać na lotnisko Džakarta (CGK)

Samochodem:
Lotnisko połączone jest z Jakartą płatną autostradą Tol Prof. Dr. Sedyatmo. Bez korków, dojazd do centralnej i południowej Jakarty zajmuje około 40 minut.

Kolej/Metro:
Linia kolejowa na lotnisko jest obecnie w budowie i ma zostać ukończona w 2011 roku.

Autobusem:
Najwygodniejsze połączenia autobusowe oferują busy firmy Damri. Dowiozą nas do różnych hubów transportowych w Jakarcie, m.in. Pasar Minggu, Blok M, Gambir, Lebak Bulus itd. Cena: 20 000 IDR.

Taxi:
Przejazd taksówką Blue Bird z centralnej/południowej Jakarty będzie, bez korków, kosztować około 90 000 - 120 000 IDR. Taksi Ekspress może być trochę tańsze. Na samym lotnisku jest wielu naganiaczy chcących Cię przekonać, że "za jedyne" 40 czy 60 USD zawiozą Cię do miasta. NIGDY nie korzystaj z ich usług, oni są ZAWSZE bardziej drodzy niż nawet bardziej luksusowe taksówki jak Silver Bird.

W drodze na lotnisko przejeżdża się przez płatną autostradę. Płatność za przejazd spoczywa na Tobie - daj taksówkarzowi około 15000 IDR, on odda Ci resztę po zapłaceniu myta.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Džakarta

Zarezerwuj auto w Džakarta (CGK)

Opinie o lotnisku Džakarta

ortler 15/01/2014 19:44   
4 Zalety: Jedno z największych lotnisk azjatyckich. Duża ilość połączeń międzynarodowych i krajowych. Na wiele połączeń krajowych nie można kupić biletów za pośrednictwem żadnego europejskiego internetowego systemu rezerwacyjnego - można natomiast to zrobić po przylocie na lotnisku, w terminalu krajowym, do którego zresztą trzeba najpierw dotrzeć, co zajmuje sporo czasu. Na lotnisku w miarę czysto. Sporo sklepów. Ważną rzeczą są ubikacje w europejskim stylu, gdyż Indonezja jest krajem islamskim.

Wady: Lotnisko rozciągnięte na dużym obszarze. Duży kontrast in minus w stosunku do Kuala Lumpur nie mówiąc już o Singapurze. Przylatując z tych lotnisk odnosi się wrażenia, że wkraczamy do tzw. trzeciego świata. Kiepska komunikacja między terminalami. Jeżdżą niewielkie, bardzo ciasne autobusy, do których wąskie wejścia blokują bagaże podróżnych. Autobusy przeciskają się wśród przejeżdżających samochodów i innych pojazdów - często z powodu tłoku zatrzymują się daleko od krawężnika, a poruszające się wówczas pojazdy stanowią zagrożenie dla wsiadających. Cały ten system transportu sprawia wrażenie chaosu. Po wyjściu z klimatyzowanego terminala międzynarodowego, oczekując na autobus, Europejczyk nie przyzwyczajony do tropikalnego klimatu przeżywa szok termiczny. Dla uniknięcia stresu, na przesiadkę z terminala międzynarodowego na krajowy lub vice versa radzę zarezerwować sobie co najmniej 2 - 3 godzin. Przy każdym odlocie obligatoryjna dodatkowa opłata wylotowa (w ruchu krajowym nieco niższa, międzynarodowym wyższa). Musi być ona wniesiona w lokalnej walucie, więc trzeba jeszcze na lotnisku wymienić pieniądze.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy