Lotnisko Malme (MMX)

Lotnisko  Lotnisko Malme (MMX)

Międzynarodowe lotnisko położone 30 km na wschód od Malmö, w południowej Szwecji. Jest jednym z największych portów lotniczych w tym kraju. Lotnisko znajduje się 55 kilometrów od Kopenhagi i 47 kilometrów od lotniska w Kopenhadze.

Zarezerwuj hotel w Malme (MMX)

Zarezerwuj hotel w mieście Malme (MMX)

Jak dojechać na lotnisko Malme (MMX)

Samochodem:
Port lotniczy Malmö Sturup leży 30 kilometrów do centrum Malmö. Jadąc do lotniska należy wybrać drogę 108 lub autostradę E65 i kierowć się wskazówkami na tablicach informacyjnych. Kierowcy jadący z Danii po przekroczeniu mostu nad cieśniną Öresund powinni kierować się na autostrady E6 i E65 a dalej według znaków prowadzących do portu lotniczego.

Kolej/Metro:
Pociągi zatrzymują się na dworcach Malmö oraz Lund. Z dworców do portu lotniczego Sturup kursują autokary, mniej więcej co 40-50 minut. Więcej informacji na stronie szwedzkiego przewoźnika SJ www.sj.se.

Autobusem:
Autobus z/do centrum jeżdżą co 40 min. Podróż trwa 40 min. Bilet w 2 strony kosztuje 199 SEK (u kierowcy) lub 179 SEK (kupiony na stronie internetowej przewoźnika). Specjalne linie autokarowe kursują z głównych dworców Malmö i Lund. W weekendy jest około 30 kursów między portem lotniczym Sturup a Malmö oraz Lund. Kursy są zsynchronizowane z rozkladem przylotów i odlotów na lotnisku. Podróż trwa 45 minut z dworca Malmö i około 40 minut z dworca Lund. Więcej informacji oraz szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika: www.flygbussarna.se.

Taxi:
Kurs do Malmö i Lund kosztuje około 395 koron.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Malme

Zarezerwuj auto w Malme (MMX)

tomek1 31/05/2012 10:25   
3 Zalety: Tak jak napisał poprzednik, zaletą są dobre połączenia regionalne.

Wady: Brudno,ciasno,długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa. Niekiedy brak chodników przed terminalem.
forplay 19/03/2012 21:46   
4 Zalety: Zaleta tego lotniska to dobra siatka połączeń lokalnych.

Wady: Lotnisko lata świetności ma za sobą. Mimo że jest przestronne to jednak słabo oznakowane a przede wszystkim BRUDNE. Toalety niby czyste ale smród jak w krajowym pociągu pkp.Ceny na lotnisku jakieś koszmarne. Dużym minusem jest brak chodników prowadzących wzdłuż dróg z lotniska.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy