Pies zdechł w samolocie

Dorota Kułyna z Bystrzycy Kłodzkiej ciągle nie może otrząsnąć się po koszmarze, jaki przeżyła. Jej ukochany pies Billy przez cztery godziny konał w strasznych męczarniach w dusznym luku bagażowym samolotu Centralwings - napisał "Super Express". Dramat rozpoczął się już na rzymskim lotnisku. Okazało się, że samolot będzie mieć 2,5 godziny opóźnienia, a upał na zewnątrz przekraczał 40 stopni w cieniu. I choć rozpaczliwe skomlenie psa słyszeli wszyscy, a pani Dorota błagała obsługę, by wypuszczono z luku jej psa, to nikogo to nie ruszało. Jej ukochany pies zdechł. Jest nam bardzo przykro z powodu śmierci pieska, ale z naszej strony nie doszło do żadnych uchybień. Obsługa samolotu słyszała szczekanie psa, ale nie było to ujadanie, mogące budzić obawy o jego zdrowie - mówi Kamil Wnuk, rzecznik Centralwings. Dorota Kułyna złożyła już sprawę w sądzie. (copy-paste z wp.pl)
28/08/2008 14:56  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2008-08-30 18:37   
michalb - Profil michalb
disorder , nie ma się co denerwować , C0 umożliwia przewóz zwierząt i bierze za ta pieniądze wiec jest odpowiedzialny za szkodę jaka powstała
disorder 2008-08-30 18:32   
disorder - Profil disorder
Jak miałem lecieć z moim psem to... załatwiłem mu opiekuna na tydzień i został w domu, chodził na spacery i z nim się bawił. Nie narażałem go.
mrader 2008-08-30 18:24   
mrader - Profil mrader
tak przy okazji ,ta sama pani Dorotka pewnie często raczy się schabowym,wołowinką,wątróbeczką...i gdzie tu konsekwencja w miłości do istot żywych(zwierząt)...:x
disorder 2008-08-30 18:24   
disorder - Profil disorder
Jak miałem lecieć z moim psem to... załatwiłem mu opiekuna na tydzień i został w domu, chodził na spacery i z nim się bawił. Nie narażałem go.
mrader 2008-08-30 18:18   
mrader - Profil mrader
hm...nie mam psa i nie wiem co oznacza miłość do owego zwierza.
wojtek 2008-08-30 18:18   
wojtek - Profil wojtek
Pewnie nie byłoby, ale tu jest wina pani Dorotki, której kaprysem było wożenie psa samolotem.
wiperek 2008-08-30 18:14   
wiperek - Profil wiperek
Ciekawe czy gdyby chodziło o waszego psa, to też było by wam tak do smiechu ????? !!!!
mrader 2008-08-30 18:12   
mrader - Profil mrader
pewnie pani Dorotka kupiła sobie już nowego pieska...a wy nadal się kłócicie...:x
disorder 2008-08-30 18:04   
disorder - Profil disorder
Admin: Przepraszam bardzo, ale nie mogłem wytrzymać, że ktoś wiąże śmierć psa pod pokładem z niekompetencją pracowników oraz uważa, że zdechły pies zmienił strategię biznesową całej Grupy LOT. Rozmawiałem ze znajomym lekarzem weterynarii - np. króliczki, które przychodzą na USG często umierają na zawał na sam widok lekarza. Co zatem czuje porzucony pod pokładem pies przy nieznanym hałasie silników, w ciemności, przy zmianach ciśnienia i w klatce? Czy takie małe serduszko powinno być narażane przez właściciela? Chłostę dla właściciela, a nie gadać na C0.
disorder 2008-08-30 18:04   
disorder - Profil disorder
Admin: Przepraszam bardzo, ale nie mogłem wytrzymać, że ktoś wiąże śmierć psa pod pokładem z niekompetencją pracowników oraz uważa, że zdechły pies zmienił strategię biznesową całej Grupy LOT. Rozmawiałem ze znajomym lekarzem weterynarii - np. króliczki, które przychodzą na USG często umierają na zawał na sam widok lekarza. Co zatem czuje porzucony pod pokładem pies przy nieznanym hałasie silników, w ciemności, przy zmianach ciśnienia i w klatce? Czy takie małe serduszko powinno być narażane przez właściciela? Chłostę dla właściciela, a nie gadać na C0.
admin 2008-08-30 17:57   
admin - Profil admin
disorder: prosze o zachowanie kultury i nie obrazanie nikogo i nie uzywanie wulgaryzmow, gwiazdki nie upowazniaj cie do ich uzywania. Cezary - to samo. Kultury Panowie, wiecej kultury, szacunku wobec siebie i dystansu.
wojtek 2008-08-30 17:55   
wojtek - Profil wojtek
disorder: nie denerwuj się - nie warto!
disorder 2008-08-30 17:53   
disorder - Profil disorder
* Komentarz moderatora: Złamanie regulaminu pkt 3
cezary 2008-08-30 17:49   
cezary - Profil cezary
* Komentarz moderatora: Złamanie regulaminu pkt 3
disorder 2008-08-30 17:49   
disorder - Profil disorder
* Komentarz moderatora: Złamanie regulaminu pkt 3
disorder 2008-08-30 17:47   
disorder - Profil disorder
* Komentarz moderatora: Złamanie regulaminu pkt 3
cezary 2008-08-30 17:29   
cezary - Profil cezary
Być może historia ze śmiercią psa na pokładzie C0 była kropką nad indolencją, ignorancją i niekompetencją pracowników C0 ? Nie będe po nich płakał.
Nieustanne opóźnienia. Słaby (mimo że płatny) catering.
gral 2008-08-29 01:00   
gral - Profil gral
marlot: easy, właśnie zakańcza. marqoos: mnie tam psy nie przeszkadzają, bo są w bagażniku. co innego bachory ;)
marlot 2008-08-29 00:55   
marlot - Profil marlot
To ,co sie wydarzylo na pokladzie linii centralwings ,utwierdza mnie w przekonaniu o calkowitym braku profesjonalizmu i totalnej ignorancji zalogi tego samolotu,a w szczegolnosci pana kapitana!!!!
Czas najwyzszy zainteresowac sie doswiadczeniem tych ludzi,ktorzy pelnia tak odpowiedzialne stanowiska,albo zakonczyc ta amatorska dzialalnosc aby uniknac w przyszlosci bardziej drama tycznych wydarzen.Ta pseudo linia lotnicza powinna jak najszybciej zakonczyc swoja dzialalnosc,bo oprocz strat i skandali z awaryjnymi ladowaniami i mega opoznieniami i studentami w zarzadzie firmy nic soba nie reprezentuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marqoos_pl 2008-08-29 00:43   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Żadna linia nie zagwarantuje, że zwierzak (jak również i pasażer) dotrze żywy do miejsca docelowego... Może się do tego przyczynić tysiąc różnych rzeczy, że jednak coś się podczas lotu stanie... Jak już wspomniałem, samolot nie jest naturalnym środowiskiem dla zwierzaka, więc równie dobrze pies mógł zdechnąć ze strachu, a nie z przegrzania... Niech najpierw przeprowadzą sekcję zwłok, a potem sądzą. Tania sensacja i tyle. Oczywiście, szkoda mi zwierzaka. Przyjemne to zapewne dla niego nie było... Chciałbym jednak, aby opłaty za przewóz zwierząt samolotem były jeszcze 10x wyższe niż obecnie (oprócz psów-przewodników), bo to by może odstraszyło właścicieli od takiego męczenia zwierzaków... W większości jest to "świetny pomysł" właściciela, "żeby piesek nie był samotny". Podróż samolotem dla niektórych ludzi jest strasznym przeżyciem (mimo, że są istotami myślącymi), co dopiero mówić o zwierzaku, który jest zamknięty w klatce, otoczony ciemnością, dziwnym ciśnieniem i niespotykanym hałasem...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy