Lotnisko Słupsk

No to politycy podpisali durnowatą umowę. Ważniejszy jest ineteres obywateli USA niż nas Polaków ! Jest mi przykro, że zamiast cywilnego lotniska będą amerykańskie rakiety. Wielokrotnie ze słupskiego lotniska latałem trzydzieści lat temu. Lotnisko jest doskonale położone około 4-8 km od centrum Słupska. Szkoda, szkoda, bardzo szkoda...
14/08/2008 21:41  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
cezary 2008-08-16 16:21   
cezary - Profil cezary
stenus: mylisz się. Słupskie władze samorządowe robiły co mogły żeby uzyskac zgodę na reaktywacje lotniska na potrzeby cywilne. Niestety należy ono do wojska. MON i kolejne rządy RP miały to w głębokim poważaniu. Do tego ponoć zarząd lotniska Gdańsk był przeciwny.
humbak 2008-08-15 22:55   
humbak - Profil humbak
cezary: jesli uwazasz, ze to bylo "wlazenie w dupe amerykanom bez wazeliny", to masz chyba nijakie wrazenie czym wazelina jest. Twardo rząd negocjował i wyszedł na swoje. Ja jestem pod wazeniem, choć co do tarczy mam mieszane uczucia. Ale wracajac do Slupska, to zyjesz rokiem 1987, a dzis mamy 2008. Nikt pzrez owe 20 lat nie zrobil nic z owej "lokalnej spolecznosci", aby choc jeden samolot latal juz ze Slupska.
mikerus 2008-08-15 22:46   
mikerus - Profil mikerus
cezary => naprawdę wierzysz, że cywilne lotnisko w Słupsku miałoby szansę na reaktywację? Spójrz tylko jaka kasa jest topiona w IEG...
jsg 2008-08-15 22:38   
jsg - Profil jsg
cezary: na miejscu czy nie, tak oto wygląda RP w wykonaniu Prezydenta. cieszę się, że nie płacę tam podatków.
cezary 2008-08-15 22:35   
cezary - Profil cezary
Widze że niektórzy forumowicze mają juz weekend i są niedysponowani. Wszystkim trzeźwym forumowiczom życzę nocy bez ataku ruskich rakiet.
cezary 2008-08-15 22:31   
cezary - Profil cezary
jsg: Twoje kpiny są nie na miejscu.
jsg 2008-08-15 22:28   
jsg - Profil jsg
cezary: ale są ważniejsze rzeczy niż jakieś tam lotnisko. Tarcza! tarcza! Superow tarcza! Zupełnie nie wiadomo po co?
cezary 2008-08-15 22:27   
cezary - Profil cezary
jsg: a teraz bedą rakiety. Dla mieszkanców Słupska, Ustki, Miastka, Szczecinka to przykra wiadomość. W Polsce nikt nie liczy się z opinią lokalnej społeczności. Ważniejsze wydaje się że nasi politycy bez wazeliny dają dupy amerykanom. Nie rozumiem tego.
cezary 2008-08-15 22:19   
cezary - Profil cezary
jsg: właśnie chodzi o to że miało być po 10 latach cywilne lotnisko zamiast amerykańskiej tarczy.
Kiedys były nawet 3 razy dziennie loty do Warszawy.
Od centrum Słupska jest około 8 km. Taxi kosztowało grosze i był miejski autobus ( za 1-2 złote ) do stacji PKP Słupsk skąd można było dojechać do Darłowa, Bytowa, Miastka, Szczecinka.
jsg 2008-08-15 22:08   
jsg - Profil jsg
cezary: a po co? Będzie tarcza, to na cholerę lotnisko?
cezary 2008-08-15 21:55   
cezary - Profil cezary
stenus : samolot którym leciałem w grudniu 1987 na trasie Słupsk-Koszalin-Warszawa był zapełniony w 90 %. Szkoda że Słupsk nie może reaktywować cywilnego lotniska.
humbak 2008-08-15 20:29   
humbak - Profil humbak
poznaniaku: Chcialbym Cie dobrze zrozumiec - Ty kupisz taki bilet, aby byl on "uczciwy", tzn i linia zarobila i nikt inny nie poniosl z tego tytulu uszczerbku moralnego badz finansowego. Tak? Oburzam sie, gdyz kupowalem takze bilety easyJet i SkyEurope placac 1 zł lub 1 euro (tez linie na tym nie zarobily, wg Twoich tez), ale te linie nie wyciagaja (przynajmniej oficjalnie) zadnych dotacji od samorzadow. Ale dzieki za rozjasnienie nam tutaj umyslow! My tu na forum (nie tylko ja) myslelismy, ze latamy za 1 centa dlatego, ze ktos inny kupuje bilet za 1000 zl. Teraz juz wiem, ze robie szalenie zle rzeczy latajac za 1 centa - doprowadzam polskie samorzady do bankructwa...
cezary 2008-08-15 18:39   
cezary - Profil cezary
stenus nie pamiętam kiedy wystartował ostatni cywilny samolot ze Słupska (lotnisko Redzikowo) ale osobiście leciałem LOTem ostatni raz ze Słupska do Warszawy z międzylądowaniem w Koszalinie w roku 1987. LOT odbył się samolotem AN-24.
gral 2008-08-15 15:37   
gral - Profil gral
ooo ja bardzo chetnie bym obejrzal twoje tylne siedzenie... zwlaszcza jesli bedziesz jechal do Cardiff jakos tak w ciagu dnia, ze akurat przypadkiem zdaze na lot do Wawy :)
mimis 2008-08-15 15:33   
mimis - Profil mimis
Tylne siedzenie samochodu co niektórym też mogę pokazać ;) (pewnie będę woził). Doktorat dopiero w powijakach, ale kategorycznie chcą ode mnie wprowadzenie i "first year report" :/. Tak że bye bye world ;).
gral 2008-08-15 15:07   
gral - Profil gral
ojej, to juz w listopadzie bedzie doktorem? bedzie nas badal z tylu i z przodu?
humbak 2008-08-15 14:57   
humbak - Profil humbak
Ja to co. Mimiś pisze doktorat. :o)
gral 2008-08-15 14:24   
gral - Profil gral
a co piszesz?
mimis 2008-08-15 14:17   
mimis - Profil mimis
Bachor jak bachor, cisną mnie tu żebym im pisał ;). Termin niestety zbliża się wielkimi krokami i słyszę już jak tupie za drzwiami ;).
gral 2008-08-15 12:20   
gral - Profil gral
o, mimis: a juz myslalem ze cie bachor pochlonal calkowicie
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy