Kraków: Nie dojedziesz autobusem na pociąg

Miałem dziś nieprzyjemność przylecieć z WAW do KRK. Pomijam już, że na bagaż czekaliśmy nieprzyzwoicie długo (mimo że odjechał wypakowany z samolotu zanim zdążyliśmy z niego wyjść, chyba go przeglądali...), ale to co stało się potem odebrało mi ochotę na podróżowanie do KRK samolotem. Otóż piękna tablica na przystanku wahadłowego autobusu zachęca do skorzystania z pociągu - bezpłatny autobus zawiezie cię do pociągu, którym za 15 min i 6 zł dojedziesz do centrum miasta. I faktycznie, godziny skorelowane z rozkładem pociągu, i nawet autobus przyjechał na czas. Cóż z tego, skoro dojechał na terminal międzynarodowy i skończył trasę. Na moje pytanie czy jedzie teraz do pociągu (była oprócz mnie jedna turystka zagraniczna) usłyszałem, że dopiero stamtąd przyjechał (na domestic zajechał z ludźmi z pociągu, którzy wysiedli potem na international). OK, trudno, myślę sobie pójdziemy pieszo, daleko nie jest. Tyle że nadeszła godzina odjazdu, i skręcając na ostatnią prostą ujrzeliśmy odjeżdżający pociąg. Jeśli tak ma wyglądać dowóz pasażerów z terminala krajowego to ja to serdecznie pi... Wkurzony byłem tym bardziej, że czekałem na autobus 20 min, w którym to czasie spokojnie mogłem dodźwigać moją ciężką torbę na piechotę, albo od razu wziąć taksówkę, którą (nie chcąc czekać kolejne 30 min na następny pociąg) musiałem wziąć spod terminala międzynarodowego. Czy naprawdę w Polsce wszystko trzeba tak spieprzyć???
14/06/2008 23:57  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marecki 2008-06-15 19:54   
marecki - Profil marecki
cezary: po co od razu sponsorować. jak się nie dasz robić w bambuko taksówkarzom, to nie masz problemów - widomo, że wszędzie przy lotniskach są tacy, którzy czyhają na turystów i ludzi niezorientowanych - to nie problem krakowa tylko prawie wszystkich lotnisk na świecie
miras 2008-06-15 19:45   
miras - Profil miras
marecki: wiele osob wie, ktoredy jechal taksowkarz krakowski z dworca PKP na ulice Kurniki (ulica Kurniki znajduje sie 5 minut spacerkiem z dworca) a taksowkarz przewiozl turyste po calym miescie, po pod Wawel itp....
adams 2008-06-15 19:44   
adams - Profil adams
Taksówkarza nie wierze! Ostanio gosci powiedział 65 PLN a gdy juz byłem w taksi zaspiewał mi 70. Co za bezczelność!!
cezary 2008-06-15 19:38   
cezary - Profil cezary
marecki: to sobie sam sponsoruj oszustwa mafii małoposkich taksówkarzy. Skoro jest oficjalnie dojazd bezpłatnym autobusem do przystanku skąd odjeżdża "expres" Balice to dlaczego to nie funkcjonuje ?
gral 2008-06-15 19:34   
gral - Profil gral
marecki: moim zdaniem kolejka to świetny pomysł, a zapewnienie sprawnego dowozu, nawet z terminala krajowego, nie jest aż tak trudne ani kosztowne. tylko musi się niektórym chcieć. a jak się im nie będzie chciało, no cóż, KTW zacierają ręce. A ja będę jeździł z WAWy PKP.
miras 2008-06-15 19:33   
miras - Profil miras
marecki: ja tam wole Balice Express. Nawet gdybym miale się w Mydlinikach przesiadac. Nie lubie przeplacac :))
marecki 2008-06-15 19:30   
marecki - Profil marecki
miras: prawie zawsze korzystam z taxi z Balic i nie gdy nie miałem żadnych problemów z taksówkarzami ani ceną za kurs
gral 2008-06-15 19:29   
gral - Profil gral
miras: no właśnie jak stałem na przystanku przy krajowym podeszła do mnie amerykanka żeby się dowiedzieć jak to działa. a ja jej wytłumaczyłem jakie to fajne lotnisko mamy, że autobus zaraz nas weźmie do pociągu a stamtąd w 15 min dostanie się do centrum... potem jak wysiadaliśmy przed międzynarodowym i widzieliśmy z oddali odjeżdżający pociąg to nie wiedziałem co mam powiedzieć :)
miras 2008-06-15 19:27   
miras - Profil miras
marecki: na temat taxi i taksowkarzy przy lotnisku nie bede sie wypowiadal, gdyz szkoda moich slow.
marecki 2008-06-15 19:24   
marecki - Profil marecki
gral: cała ta kolejka na lotnisko jest dość idiotyczna, teraz to ona już nawet w miare działa, ale wcześniej były jeszcze numery takie, że odwoływali kurs nagle (i ludzie się spóźniali na samolot), albo dojeżdzała do połowy trasy i stawała - efekt był jak powyżej
miras 2008-06-15 19:23   
miras - Profil miras
gral: my Polacy jeszcze mozemy zrozumiec o co chodzi z tymi autobusami, kolejka w KRK, ale zagraniczni turysci to juz calkowicie nie wiedza o co chodzi, kiedy autobus z terminalu przywozi paxow na peron kolejki, a tam zamiast pociagu stoi koljeny autobus. Tragedia!!!
marecki 2008-06-15 19:20   
marecki - Profil marecki
miras: cena ceną - ze wszystkich lotnisk taxi zawsze kosztuje, ale jak potrzebujesz się dostać na konkretny czas i bez przygód, to na ogół najlepszy sposób
gral 2008-06-15 19:18   
gral - Profil gral
jo_ann: 292 stał na przystanku. spytałem o godzinę odjazdu: za 40 minut :) marecki: nie jest istotne, czy się spieszyłem, chodzi o to, że skoro na przystanku przy terminalu krajowym wisi tablica informująca, że zostanę dowieziony na pociąg, a godziny są ewidentnie powiązane z odjazdami pociągów. to tego właśnie oczekuję. a nie dowiezienia na terminal międzynarodowy w takim czasie, że dojście do pociągu jest już niemożliwe. nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę.
miras 2008-06-15 19:16   
miras - Profil miras
marecki: ja nie wiem czy taxi w KRK to dobry sposób zwlaszcza jesli chodzi o cene, ktora waha sie od 40 do 200 PLN.
marecki 2008-06-15 19:06   
marecki - Profil marecki
ludzie, jak sie spieszycie gdzieś, to trzeba brać taxi z/na lotnisko, a nie liczyć na transport publiczny, bo z tym zawsze może być jakiś problem! cezary: ta kolejka ma docelowo podjeżdżać podsam terminal (stacja zintegrowana), ale to będzie dopiero po zakończeniu pełnej przebudowy/rozbudowy T. I.
jo_ann 2008-06-15 19:01   
jo_ann - Profil jo_ann
Jest jeszcze inna możliwość połączenia... z Przystanku autobusowego przy rondzie odjeżdża autobus 292. Zatrzymuje się m.in przy Krakowskim PKS/PKP
cezary 2008-06-15 17:59   
cezary - Profil cezary
gral: myslę że to nasza taka polska tradycja. Niby jest bezpłatny autobus lotniskowy tylko że sensownie z przyjazdem podmiejskiej kolejki zwanej nie wiedzieć czemu expresem nie da się tego zgrać. To jest zbyt skomplikowane logistycznie.
Na koniec dlaczego wojsko nie może oddać tych kilka arów powierzchni żeby kolejka dojeżdżała na samo lotnisko. Ile brakuje ? 200 metrów torowiska ?
miras 2008-06-15 13:31   
miras - Profil miras
Podpisuję się pod tym co napisali: franka, adams, cezary, voytek, gral. Niestety tak to wyglada. :(
mrader 2008-06-15 12:36   
mrader - Profil mrader
akurat doświadczenia w przylotach do KRK nie mam,ale miałem okazję lecieć z KRK parę dni temu,tak jak mi radziliście najpierw express balice-swoją drogą dlaczego express-bo raczej nie ze względu na prędkość;).na przystanku autobusik już stał,ale wybrałem się pieszo,wcale nie tak daleko jest.Sam terminal bardzo mi się spodobał,do kontroli bezpieczeństwa kolejka ale sprawnie to szło(najlepsza jest bramka dla "biznesu"wszelkiego raczej;)kontrola paszportowa bez długich kolejek.wejście do samolotu sprawne najpierw priorytet+rodzice z dziećmi+niepełnosprawni,potem reszta.jako że z priorytetem było chyba z 5pasażerów załapałem się na 1 bus,i byłem jednym z pierwszych w samolocie...ogólnie miłe wspomnienia z KRK.
adams 2008-06-15 12:07   
adams - Profil adams
Ja zawsze chodze pieszo bo mam w dupie całe zapchane ludziskami autobusy, ktore wleką sie bardzo długo./Ja ostatnio tez korzystałem z usług krakowskiego lotniska lecąc 12.06 KRK-STN-KRK. Najpierw czekałem w długiej kolejce do security, potem gdy podszedłem do kontroli paszportowej babka kompletnie nie wiedziała co to jest, chodzi oczywiscie o check'n go. Pyta mnie dlaczego nie mam normalnej karty pokładowej(mnie juz cisnienie podkoczyło) mowie jej ze to jest karta pokładowa Ryanaira do Stansted. W koncu ruszyła swoje cielsko i poszła sie spytac kolezanki, ktora potwierdziła ze jest to dobry boarding pass. Przy powrocie kolejka w hali przylotów znowu dluga kolejka. Oczekiwanie ok.15 minut na sprawdzenie paszportu. POciag balice ekspress w ogole nie jest skomunikowany z przylotem samolotu ze Stansted FR. Otorz samolot laduje rozkładowo 21:25 a pociag jest 21:24!!! natepny cos o 22:20, przez co siłą rzeczy byłem zmuszony jechac taksi do centrum. Głupie lotnisko!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy