LOT przeprowadza się do Terminala 2

LOT przenosi odprawy pasażerów na lotnisku Okęcie do Terminalu 2. W pierwszej kolejności - od 25 marca - z nowej hali odpraw będą korzystać pasażerowie LOT-u podróżujący do Stanów Zjednoczonych i Kanady. 31 marca do Terminalu 2 zostaną przeniesione odprawy pasażerów innych rejsów międzynarodowych LOT-u, a 8 kwietnia odprawy pasażerów rejsów krajowych. „Otwarcie hali odlotów w Terminalu 2 to dobra wiadomość przede wszystkim dla naszych pasażerów. Znacznie podniesie się standard odprawy na wszystkich naszych rejsach. Zwiększy się również komfort podróżnych oczekujących w gate’cie na wejście do samolotu. Przyśpieszenie kontroli bezpieczeństwa w nowym terminalu wpłynie także na poprawę punktualności naszych rejsów” - powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy PLL LOT. 30 marca w nowym terminalu odprawieni będą pasażerowie inauguracyjnego rejsu z Warszawy do Pekinu. „30 marca wprowadzamy rozkład lotów na sezon letni, w którym częstotliwość rejsów znacznie się zwiększy. Dotyczy to również rejsów transatlantyckich, gdzie liczba jednorazowo odprawianych pasażerów jest największa” – dodaje Kądziołka. Dzięki przeniesieniu odpraw do Terminalu 2, LOT będzie mógł zaoferować pasażerom nowe usługi. Korzystający z odprawy internetowej (Web Check-In) będą mieli możliwość szybkiego nadania bagażu (Fast Bag Drop). Na swojej stronie internetowej zobacz link LOT uruchomił serwis informacyjny poświęcony Terminalowi 2. Od teraz, sprawdzając połączenia, rezerwując bilet, czy korzystając z internetowej odprawy, pasażer otrzymuje pełną informację o tym, jak poruszać się po terminalu i jak najszybciej i najwygodniej dostać się do samolotu. „Otwarcie Terminalu 2 pozwala na zaoferowanie pasażerom kompleksowej usługi na najwyższym światowym poziomie - od momentu zakupu biletu, przez przybycie na lotnisko, aż do opuszczenia samolotu w docelowym miejscu podróży” – mówi Kądziołka.
19/03/2008 18:40  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
miras 2008-03-20 10:49   
miras - Profil miras
pasazer: ja wczoraj również otrzymałem obraźliwe wiadomości od użytkownika cezary. Facet przechodzi andropauze, więc wszystkie fobie, schizy, paranoje przerzuca na innych forumowiczów.
cezary 2008-03-19 23:55   
cezary - Profil cezary
stenus nie przesadzasz trochę ?
A swoja drogą architekci Okecia i T2 powinni dostać dożywocie za bezguście, porąbana kolorystykę wściekle czerwnoną i brak dostosowania całości do T1.
Kto to zatwierdzał ? pewnie dostał niezłą łapówkę.....
humbak 2008-03-19 23:36   
humbak - Profil humbak
Bossssko, zatem 11 kweitnia, jak bede lecial do Wroclawia, to zalicze sobie po raz pierwszy salonik biznesowy na krajowym rejsie w Polsce. :o) cezary: Twoje wypowiedzi o T2 przechodza wlasnie do historii tego forum! Moje gratulacje! :o) Omowimy je dokladnie i szczegolowo na zlocie. :o)
gral 2008-03-19 20:30   
gral - Profil gral
w koncu za cos trzeba bylo zbudowac T2 :)
ale dzis wyczytalem cos znacznie ciekawszego: BAA planuje wprowadzenie oplaty 20 GBP za wjazd samochodem na teren Heathrow (np. w celu przywiezienia kogos na lot). Oplata ta ma na celu zgromadzenie funduszy na T6. Chyba ktos z FR zmienil prace ostatnio?
aguirre 2008-03-19 20:21   
aguirre - Profil aguirre
Cholera, a ja lecę LO jutro i ciągle z T1. Co gorsza w porze zazębiającej się z transatlantykami. Wtedy T1 wygląda jak Etiuda, totalna masakra i obciach. A do tego opłaty jakby z normalnego lotniska.
gral 2008-03-19 20:09   
gral - Profil gral
pasazer: niewykluczone calkiem. powoli przechodzi mi juz trauma 8 godzinnego oczekiwania na 3-dniowy zaledwie wypad z WAW do SKG 3 lata temu. Powiem wiecej, pare tygodni temu juz nawet prawie kupilem jeden bilecik... Znaczy zanim zdazylem zrobic przelew zmienily mi sie plany urlopowe i nie dokonczylem transakcji. Akurat ta opcja kilku dni na przemyslenie calkiem mi sie podoba :)
gral 2008-03-19 20:07   
gral - Profil gral
miras: odczep sie od mojego miasta rodzinnego ;) pamietam jak dziecieciem bedac na lotnisku spotkalem polska druzyne lecaca na jakis mecz do Wloch z KRK wlasnie z Bonkiem na czele. A moze to byl sam Boniek, ktory gral wtedy we Wloszech? Anyway, wiesz jaki to byl wtedy fajny kurnik? :)
szot 2008-03-19 20:07   
szot - Profil szot
wg mnie T2 wygląda gustownie, choć po częsci Cezary ma rację i wchodzi się tu już na pole psychologii koloru i wpłychu na człowieka przebywającego w pomieszczeniu i oddziłaywaniu koloru na jego psychikę, choć nawet jakby T2 był w "tonowanym błękcie" bo i tak nie obyłoby się bez 'scenek' - to nieodzowny niestety element życia lotniska...
miras 2008-03-19 20:03   
miras - Profil miras
gral-u drogi: pisząc subtelne rzeczy, nie miałem na myśli żadnego z "porcików" lotniczych. Ale jeśli miałbym już wymienić jakiś port lotniczy to oczywiście będzie to KRK airport :))) :P
gral 2008-03-19 19:59   
gral - Profil gral
miras: no wlasnie, jakims bardziej subtelnym porcikiem lotniczym ;)
cezary 2008-03-19 19:59   
cezary - Profil cezary
szot: Przecież wiem że to inne firmy. Juz nawet nie chodzi mi o to że LOT kiedyś planował że lotnisko warszawskie będzie HUBem LOTu na całą Europę środkową i wschodnią. Guzik z tego wyszło.
Mnie ten wściekły rudo-jasno-czerwony się nie podoba i już. Gadajcie sobie co chcecie.

Kolorystyka jest ważna. Jak lotnisko jest ładne i spokojne to pasażerowie zachowuja sie poprawnie. Obawiam sie że jak widze tę wściekłą czerwień to będzie duzo konfliktów na linii pasażer-obsługa.
gral 2008-03-19 19:58   
gral - Profil gral
ja wam to wyjasnie. otoz szefowie PPL przewidujac, ze Centralek niedlugo wyciagnie kopyta, postanowili zrobic po nim taka pamiatke, zeby nikt nie zapomnial jakie mial barwy :) A wczoraj ogladalem Korowod Stuhra, w ktorym w ramach product placement wystepuje min. Centralek. Prezentuje sie pieknie, az przez chwile mialem ochote kupic bilecik :)
miras 2008-03-19 19:57   
miras - Profil miras
Szot: czy nie lepiej podniecać się jakimiś bardziej subtelnymi rzeczami? :)
szot 2008-03-19 19:54   
szot - Profil szot
Cezary: zapewne wiesz, że T1 ma zostać zamknęty i ma być remontoiwany m.in. właśnie ma być wizualnie dostosowany do T2, a oprócz tego oczywiście pirs dokończony... - wszystko wymaga czasu i zapewne za jakiąś chwilę będziemy mieć ładne, kolorowo i wizualnie spójne EPWA...
szot 2008-03-19 19:49   
szot - Profil szot
Cezary: a co ma współnego LOT z Okęciem!? Przecież to są dwie różne firmy! No swoją wypowiedzią Cezary dołączasz właśnie do masy ludzi, którzy właśnie nie rozróżniają LOT i PPL jako odrębnych firm, a to że i w jednej i w drugiej udziałowcem jest nasze piękne państwo to już inna sprwa. Co do zdjęć to bardzo mi się podobają i z niecierpliwością czekam na swoje odloty z T2 (już się podnieciłem, hihi). Bardzo mi się podoba, że będzie można się odprawić na rejs krajowy via internet a bagaż nadać w T2...
cezary 2008-03-19 19:49   
cezary - Profil cezary
gral: to prawda. Centralwings ma taki kolor. Kolor, który nie ma nic wspólnego z kolorem polskiej flagi.
cezary 2008-03-19 19:46   
cezary - Profil cezary
pasazer: nie bedę Cie obrazał tak jak Ty mnie. Mi się nie podoba z powodów architektonicznych i kolorów.
Natomiast cieszę sie że będzie wygodniej i przestronniej.
A odpowiadając Ci na pytanie co T2 ma wspólnego z LOT to Ci odpowiem tak:
takich samych "fachowców" w zarządzie PPLotnicze i w zarządzie PLLOT. To Szanowny 'pasażer' jest kompromitacja !
gral 2008-03-19 19:40   
gral - Profil gral
hihihi wiecie z czym mi sie to wszystko kojarzy? Cezary, Terminal, czerwien, LOT... Z Centralwingsem :)))))
cezary 2008-03-19 19:30   
cezary - Profil cezary
Ogladam sobie galerię zdjęć T2 i jedno mi się już nie podoba. Ostra czerwień wszędzie. Z tego co wiem z psychologii taki ostry kolor budzi agresję. Co taki kolor "żywej krwi tętniczej" ma wspólnego z LOTem ?
LOT zawsze miał piękne barwy i wyjątkowo eleganckie stewardessy..
To już lepsze było spokojne bordo+szary w T1.
A jak juz się czepiam to dlaczego architektura T2 nie ma nic wspólnego z T1 ? Dlaczego jest to niespójne ?
Czy komuś z Was całość się podoba ?
Ta wściekła czerwień jakoś mi przypomina linię Austrian. Tam stewardessy mają wściekle czerwone apaszki, pończochy i pantofle.
Dlaczego taki kolor ? Czerwień na naszej narodowej fladze ma zdecydowanie inny odcień !!!!!!!!!
cezary 2008-03-19 18:46   
cezary - Profil cezary
Cieszę się bardzo. Chyba najbardziej że nie będzie trzeba korzystać z tej dotychczasowej klitki w LOTach krajowych nazywanej Terminalem Krajowym..
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy