Poznań: Spór o Ławicę

Poznań: Spór o Ławicę Poznańska Ławica to piąte pod względem liczby pasażerów lotnisko w Polsce. Porównując dynamikę rozwoju (okres styczeń-wrzesień lat 2010 i 2008), poznańskie lotnisko ustępuje jedynie Rzeszowowi. Ta liczba to zasługa nie tylko bazy Wizz Aira i dużej liczby połączeń Ryanaira, ale także silnej obecności przewoźników tradycyjnych - LOT-u, Lufthansy, SAS-u, a od stycznia...
27/11/2010 19:37   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2010-12-02 14:43   
4tech - Profil 4tech
stenusie, tak tak znamy i wiemy że potrafisz wmówić komuś coś czego nigdy nie powiedział, i jak do tej pory to wijesz się jak piskorz nie wiedząc jak wybrnąć z tego ślepego zaułka w który sam się wpędziłeś. Otóż abstrahując od Twoich namolnych wypowiedzi w tym temacie, bydgoskie dworce są takież same jak poznańskie, czyli do bani.
humbak 2010-12-02 14:29   
humbak - Profil humbak
4techu: Ja po prostu znam Twój błyskotliwy i pokrętny sposób myślenia. Wszystko i tak u Ciebie zmierza do Bydgoszczy. I nadal wolisz kręcić się jak zwykle niż odpowiedzieć na pytanie o bydgoskie dworce. Abstrahując od Twojego toku myślenia o Poznaniu. Podejrzewam, ze z dworcami coś nie jest na rzeczy, bo gdyby były najlepsze na świecie, to byś już dawno odpowiedział. :o)
ktgracz 2010-11-29 23:28   
ktgracz - Profil ktgracz
siwol: ja też.. ale do EPBC (prawie na jednej linii z RWY28) mam tylko 4.5km, a do Okęcia 20km wzdłuż RWY33, więc nie jest źle, ale mogłoby być lepiej :)
ktgracz 2010-11-29 23:14   
ktgracz - Profil ktgracz
Kolejka spod terminala lotniska EPMO do stacji Metra Młociny (30km), nie musi koniecznie lecieć 320-400km/h estakadą z widokami, wystarczyło by 180-200km :D
ktgracz 2010-11-29 23:07   
ktgracz - Profil ktgracz
hops: lotnisko PVG Maglev metro, spełnia prawie co do joty wszystkie te warunki :D // bez uciekania się do teleportacji hehe. W Stolicyyy, też byłoby to możliwe, ale co tu mówić o (takiej polskiej kopii SXF) budowie EPMO z opcją późniejszej rozbudowy (gdy już Okęcie nie będzie wyrabiać), jak dopiero Euro2012 zmusiło ich do roboty i zbudowania małego lotniska dla Low-cost'ów i cargo
siwol 2010-11-29 22:14   
siwol - Profil siwol
nie wiem jak Wy ale ja chciałbym mieszkac blisko lotniska...
hops 2010-11-29 10:47   
hops - Profil hops
cóż najlepsze rozwiązanie to lotnisko z dala od miasta, które jest 5 min od centrum, dojazd bez korków i ilość obsługiwanych pasażerów 50 mln...
ah zapomniałbym, że z teleportem...
najprościej zbudować się płot-płot z lotniskiem, a potem krzyczeć i się burzyć, albo wyciągać łapę "zapłacicie to przestaniemy krzyczeć"
marius 2010-11-29 04:50   
marius - Profil marius
Babimost pokaze swoje mozliwosci dla Lawicy( jest lotniskiem zapasowym , a tego nie wiem Bydgoszczy) w trakcie Euro 2012 jak Lodz Wawie w trakcie remontu pasow. Teraz po dobrym sprawdzianie Lodz ma korzysci .Mam nadziej ze tak tez sie stanie z Babimostem przez "turbulencje" na Lawicy.
gral 2010-11-29 01:20   
gral - Profil gral
jakieś 10 lat temu spałem sobie smacznie przy otwartym oknie (bo upalne lato było) w hotelu na rogu ulic Św. Marcin i jakiejś tam. O drugiej rano nocny tramwaj tak zapiszczał na zakręcie, że obudził chyba pół miasta. I to właśnie jest prawdziwy problem Poznania, a nie jakże miłe dla ucha dźwięki silników samolotowych :) Zlikwidujcie najpierw N21, a potem... zmądrzejcie :)
4tech 2010-11-29 01:16   
4tech - Profil 4tech
stenusie, proszę wskaż chociaż jeden zwrot, jedno zdanie gdzie powolalem się na Bydgoszcz w kontekście dworców Poznanskich, i w którym to porównywalem dworce poznańskie do bydgoskich, a także pisałem o przejęciu roli Poznania przez Bydgoszcz. Jeżeli tlumaczysz sobie i tylko sobie w pokretny sposób ze [...] po co lotnisko w Poznaniu najbliższe jest w Bydgoszczy:))) [...] bo tak dokładnie napisałem, jako przejęcie wyżej wspomnianej roli to gratuluje blyskotliwosci umysłu. I z przykroscia stwierdzam ze nie kontrolujesz tego o czym piszesz..[...]skoro powinno przejąć role Poznania[...]. /// Michalebe, tak samo jak Bydgoskie.
michalb 2010-11-29 00:12   
michalb - Profil michalb
Poznań zły ,Warszawa zła przenieść wszystko do Bydgoszczy i będzie git ;-)
humbak 2010-11-29 00:04   
humbak - Profil humbak
4techu: Przywołałeś Bydgoszcz. Ciekawe, czemu nie Wrocław? Czy w związku z Twoim przywołaniem nie mogę się dowiedzieć o Twoje zdanie na temat bydgoskich dworców? Ja nigdzie nie napisałem o przejęciu przez dworce bydgoskie obsługi Poznania, tylko o przejęciu przez miasto Bydgoszcz roli Poznania. Subtelna, acz znacząca różnica. Mniej docinków do mnie, tylko więcej refleksji nad sobą. Ale nihil novi sub sole.
4tech 2010-11-28 22:14   
4tech - Profil 4tech
stenus, mam wrażenie ze nie kontrolujesz tego co sam napisałeś. Bydgoskie dworce to Ty przywolales nie ja, nigdzie nie napisałem ze powinny one ( bydgoskie dworce ) przejąć role poznańskich. Mimo stopni naukowych czytanie ze zrozumieniem nie należy ostatnio do Twoich mocnych stron.
humbak 2010-11-28 21:57   
humbak - Profil humbak
4techu: Przywołałeś Bydgoszcz (ciekawe dlaczego?), zatem miło pytam co uważasz o dworcach w tym mieście, skoro powinno przejąć rolę Poznania.
4tech 2010-11-28 21:30   
4tech - Profil 4tech
stenusie, nigdzie nie napisałem ze bydgoskie dworce są "cacy" ale nie bylbys sobą aby nie zaczepic, prawda?
humbak 2010-11-28 20:08   
humbak - Profil humbak
4techu: A uznajesz dworce bydgoskie za "szczyt osiągnięć architektonicznych, czystości i funkcjonalności"? :o)
4tech 2010-11-28 19:21   
4tech - Profil 4tech
siwol, szczególnie POZnanskie dworce:) szczyt osiągnięć architetktonicznych, czystości i funkcjonalności... idzie Euro 2012 będzie lepiej? Stadion już jest i nie ważne ze murawę trzeba wymieniać po każdym meczu:)... ach ta Wielkopolska zaradnosc i pracowitosc:)) a poważnie to nie wiem po co lotnisko w Poznaniu... przecież najbliższe jest w Bydgoszczy:)))
siwol 2010-11-28 13:50   
siwol - Profil siwol
dworce PKP i PKS są w centrum Poznania i jakoś nikomu to nie przeszkadza... a tramwaje - jak one hałasują - powinny jeździc po łąkach koło Biedruska!
piotrek737 2010-11-28 12:38   
piotrek737 - Profil piotrek737
To jest na zasadzie lotniska wypieprzać poza miasto i redukować ilość rejsów. A później zaczyna się narzekanie... i gadki typu kur... jak daleko jest na lotnisko i nic tu nie lata albo wysiada i wali tekst ale tu wiocha... Ludzie chcą latać, jeździć itd. a blokują w tym kraju wszystko co się da i do tej wiochy właśnie dokładają cegiełkę.
domos 2010-11-28 10:02   
domos - Profil domos
Warto dodać, że zdecydowana większość osiedli położonych w pobliżu Ławicy to dość nowe budownictwo, nie starsze niż 20 lat. W odpowiedzi na argumenty, że lotnisko było tam dawniej, odpowiadają, że wg planów zagospodarowania przestrzennego z 1994 Ławica była określona jako tymczasowe lotnisko... Chyba w taki sam sposób, jak od lat 50. zeszłego wieku Bruksela była "tymczasowa" stolicą Unii Europejskiej... :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy