ZZPP LOT: Strajk w środę

ZZPP LOT: Strajk w środę Samoloty PLL LOT przez dwie godziny w środę mogą nie odlatywać z warszawskiego lotniska Chopina z powodu planowanego strajku ostrzegawczego stewardess i stewardów - poinformowała dziś (8.11) Polską Agencję Prasową Elwira Niemiec, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego Polskich Linii Lotniczych LOT. O prawdopodobieństwie strajku w polskich liniach jako...
08/11/2010 14:55   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
saronnorig 2010-11-11 10:04   
saronnorig - Profil saronnorig
Podobno 3 listopada zarząd nie stawił się na rozmowy ze związkami, po dziś dzień nie podając powodu, tym samym pokazując co myśli o porozumieniu. Idę o zakład, że jak w każdym źle funkcjonującym przedsiębiorstwie, w niejednym pokoju Lotowskiego biurowca jest przynajmniej jeden kierownik, i całe zastępy specjalistów i sekretarek. Proponuję zwolnić absolutnie wszystkie stewardesy, pilotów i mechaników, a pozostawić takich właśnie "specjalistów biurowych", bo oni są w firmie "lotniczej" najbardziej niezbędni. A problemów ze związkami i pracownikami nie ma taki pracodawca, który nie kłamie. Wiem to po swojej firmie, bo też mieliśmy takie problemy, ale szefowie byli wobec nas uczciwi.
4tech 2010-11-08 20:00   
4tech - Profil 4tech
Piotrek737, wiem ze w moim przypadku to co napisałem wydaje się logiczne. Moja firma jak większość w UK tez boryka się z kryzysem, jednakże firma rozpoczęła cięcie kosztów od zarządu i właścicieli firmy obcinajac wynagrodzenie do kwietnia 2011 o 30% natomiast pracownicy otrzymali 3% podwyzszki, nie ma jednak nic za nic i w firmie skasowano możliwość nadgodzin. Co i tak nie rzutuje zasadniczo na wysokość zarobków pracownikow.
piotrek737 2010-11-08 19:32   
piotrek737 - Profil piotrek737
4tech: właśnie jak to można powiedzieć that's the point ;) nie jestem zwolennikiem głaskania załóg czy pracowników bo wiadomo jak jest coś nie tak w firmie to wszędzie szuka się oszczędności lub chociażby nowych możliwości oszczędzania. Natomiast w Polsce, już pomijając nawet Lot, zaczyna się od cięcia wynagrodzeń pracowników bo jest najłatwiejsze. No i dużą rolę odgrywa bezrobocie. W kraju gdzie jest na bardzo niskim poziomie ktoś powie chcesz mi obniżyć ok, ale od jutra mnie nie ma bo znajdę sobie coś innego a, że w Polsce aż tak nie ma to każdy zostaje tzn jest zmuszony sytuacją do pozostania nawet za mniejszą kasę. Wystarczy spojrzeć jak przeciętny Polak marnie wypada na tle zarobków w UE... Owszem zamrożenie płac tak, ale nie ich cięcie bo u nas niedługo to już nie będzie z czego zabierać.
aynis 2010-11-08 19:08   
aynis - Profil aynis
W Polsce to jeszcze pewnie są zdolni do tego, żeby dać sobie podwyżkę. Niestety, taka mentalność.
4tech 2010-11-08 19:06   
4tech - Profil 4tech
Gdy firma jest w kryzysie to szuka się możliwości obniżenia kosztów jej funkcjonowania. Jednym z elementów obniżenia kosztów jest zamrozenie/obniżenie wynagrodzeń pracownikow. Jednakże to zarząd firmy powinien zacząć od siebie i np. obniżyć swoje wynagrodzenie o ok. 30% byłby to wtedy czytelny sygnał dla pracownikow ze zarząd szukając oszczędności zaczyna od siebie. W Polsce przeważnie jest odwrotnie...
aynis 2010-11-08 19:03   
aynis - Profil aynis
AZ się faktycznie podniosła, ale czy tą drogą ma podążać i LOT? Czy może faktycznie jest to jedyny ratunek?
ciutat 2010-11-08 18:58   
ciutat - Profil ciutat
aynis jak to nie przynioslo... doprowadzilo do upadku starej Az i mamy nowa mimo wszystko jakosciowo pod wieloma wzgledami lepsza spolke...
2010-11-08 18:54   
 - Profil
Tomaszu: Tak, tylko dlaczego "prawo" to nie dotyczy każdego pracownika, każdego sektora, każdej firmy w tym kraju? W tym cały szkopuł. Ja jestem jednak zwolennikiem nieco innych rozwiązań, niż terroryzm.
aynis 2010-11-08 18:53   
aynis - Profil aynis
Patrząc na przykład Alitalii strajki raczej nic dobrego nie przyniosły.
tomcat_bzg 2010-11-08 18:44   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Driver: takie samo prawo pracownika do strajku jak pracodawcy do obniżania pensji. Czy się to nam podoba czy nie
aynis 2010-11-08 18:42   
aynis - Profil aynis
Jak spółka jest w kryzysie, nie przynosi dochodów, to logicznym posunięciem w celu obniżenia kosztów jest obniżenie pensji.
piotrek737 2010-11-08 18:41   
piotrek737 - Profil piotrek737
Prawo kapitalizmu do obniżania pensji ? Sorry ale to jest nowy rodzaj niewolnictwa raczej niż kapitalizmu...
2010-11-08 18:33   
 - Profil
W ogóle co to jest za argument, że pensje spadają? No takie prawo pracodawcy, takie prawa kapitalizmu.
2010-11-08 18:32   
 - Profil
A ja myślałem, że bronić się należy na wojnie. Dziewczyny (i chłopaki): Jak się nie podoba - zmienić pracę. Jak jest łamane prawo - do Państwowej Inspekcji Pracy, ZUSu, Urzędu Skarbowego i do Sołtysa ze skargą, a nie za strajki się brać.
rogels 2010-11-08 17:38   
rogels - Profil rogels
No tak nowy prezio i już sobie narobił tyłów. Z tego co wróble ćwierkają wyszło, że na spotkanie ze związkiem nie przyszedł tylko on mając w d. swoich podwładnych. No i szum we wszystkich mediach o ogromnych DODATKOWYCH kosztach żądań dziewczyn. Tak właśnie urabia się opinię pod z góry założony cel tj wykazania, że ONE są be a firma chce jak najlepiej.
Szkoda,że nie przedstawiane są argumenty związku np, że niczego dodatkowego nie chcą co (nie ma dodatkowych kosztów). Nie mówi się,że już od kilku lat wynagrodzenie spada (rzadko pozostaje na tym samym poziomie). Załogi na rejsach zostały okrojone. Itd
Dziewczyny brońcie się !!!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy