Nowa wieża łódzkiego lotniska

Nowa wieża łódzkiego lotniska Dziś (13.09) na terenie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej wieży kontroli ruchu lotniczego. Wmurowania aktu erekcyjnego dokonali m.in. Cezary Grabarczyk - minister infrastruktury,  Tomasz Sadzyński - prezydent Łodzi, Witold Stępień - wicemarszałek województwa łódzkiego, Krzysztof...
13/09/2010 13:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
siwol 2010-09-15 13:19   
siwol - Profil siwol
stenusie: to pytanie do organizatorów a nie do mnie. A przy okazji nawiązując do Twojej pierwszej wypowiedzi w tym wątku ciekawi mnie jakich określeń użyłbyś gdyby organizatorzy tej uroczystości zaprosili przedstawicieli innych związków wyznaniowych. A może obraźliwie określasz przedstawicieli tylko jednego wyznaniowego związku??
humbak 2010-09-15 01:07   
humbak - Profil humbak
siwolu: Pytanie po co organizatorzy zapraszali w ogóle przedstawiciela związku wyznaniowego do wmurowania kamienia węgielnego?
4tech 2010-09-15 00:19   
4tech - Profil 4tech
hm, zawsze dziwilo mnie ze ludzie miniscy się tolerancyjnymi nie są tolerancyjni wobec nietolerancyjnych. A zupełnie poważnie, jak już był przedstawiciel kosciola katolickiego to powinni być tez przedstawiciele innych wyznań: zielonoswiatkowscy, Żydzi, grekokatolicy, jehowi, ewangelicy, adwentysci, innowiercy czy tez ateisci. Czy z Lublinka latają tylko i wyłącznie wyznawcy religii rzymsko- katolickiej? Czy na wieży pracować bedą tylko katolicy? Dla mnie to jest własnie kuriozum Polski.
aguirre 2010-09-14 23:24   
aguirre - Profil aguirre
siwol: Świecenie wież, sądów, szkół publicznych etc. to jest narzucanie się. Niejaki S. Głodź, gdy był biskupem prawobrzeżnej Warszawy nie tylko poświęcił sąd, ale od razu wyjął krzyż i go przybił. W budynku publicznym, gdzie wymagana jest bezstronność. W cywilizowanej Europie nie do pomyślenia. Poza tym jak już wspomniałem tego typu praktyki - abstrahując od naruszenia konstytucyjnej zasady wolności sumienia i wyznana i równouprawnienia wszystkich religii i światopoglądów - to mega obciach, utwierdzające mit Polaka-ciemniaka, który boi się, że bez zaklęć, wody święconej etc. samolot spadnie, pociąg się wykolei etc. .
siwol 2010-09-14 22:28   
siwol - Profil siwol
aguirre: z informacji zamieszczonej w tym artykule nie wynika aby ktokolwiek się z czymkolwiek narzucał. Nie wiem dlaczego masz takie spostrzeżenia. Przypuszczam, że przedstawiciel "pewnego wyznania" lub jak woli stenus: "jakiś rzymska kiecka" przyjął zaproszenie organizatorów tej uroczystości.
aguirre 2010-09-14 20:47   
aguirre - Profil aguirre
siwol: przeszkadza nam narzucanie się przedstawicieli pewnego wyznania a przede wszystkich obciach tego typu praktyk.
stenus: to jak Ty się uchowałeś w tej PiSowskiej gazecie? Egzorcyzmów nad Tobą nie robili? ;-)
humbak 2010-09-14 00:46   
humbak - Profil humbak
Mnie przeszkadza ureligijnianie rzeczy, które cesarskie są, a nie boskie. I aby nie było wątpliwości - jestem wierzącym chrześcijaninem, tyle że nie rzymskiego obrządku.
siwol 2010-09-14 00:20   
siwol - Profil siwol
przeszkadza Wam woda święcona??
humbak 2010-09-13 23:45   
humbak - Profil humbak
Rozumiem, że teraz nie mogę skorzystać z tej wieży, bo jakiś rzymska kiecka ją oblała jakimś pogańskim zabobonem... ehhhh
andrzej 2010-09-13 23:03   
andrzej - Profil andrzej
Ja tam bym się bał lecieć niepoświęconym samolotem albo z niepoświęconego lotniska. Uważam, że zdrowie i życie jest najważniejsze więc nie ma po co niepotrzebnie ryzykować. ;)
piotrek737 2010-09-13 21:15   
piotrek737 - Profil piotrek737
Owszem też widziałem takie obrazki ;) Mój kumpel się zawsze śmieje jak święcą nowe samoloty w wojsku np. F-16, Herculesy itd. Stwierdza, że nie rozumie jak można poświęcić narzędzie zbrodni ;)
aguirre 2010-09-13 21:09   
aguirre - Profil aguirre
piotrek737: wbrew woli większości, ale co to ich obchodzi. Gorzej, że zagraniczni goście przyjmują to jako przejaw oswajania przez ciemnych Polaków nowego wynalazku (że niby ludzi w Polsce boją się korzystać z nie poświęconych). Widziałem kiedyś takie otwarcie (ale nie lotniska), zagraniczni reporterzy 95% zdjęć cykali księdza i bielanki :-P.
piotrek737 2010-09-13 21:03   
piotrek737 - Profil piotrek737
Świecki ? Chyba tylko na papierze :D Przecież ostatnie miesiące wyraźnie pokazały jak jest ;) Oczywiście wbrew woli co niektórych ;)
nederland 2010-09-13 20:37   
nederland - Profil nederland
po cholere tam ten ksiądz? czy polska to nie kraj ŚWIECKI?!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy