Wizz Air: Liczne opóźnienia z Katowic

Wizz Air: Liczne opóźnienia z Katowic Od wczoraj (25.06) na lotnisku w Pyrzowicach pod Katowicami pasażerowie tanich linii lotniczych Wizz Air mają poważny problem z realizacją swoich podróży i ogromna cierpliwość to cecha, która jest im od kilkunastu godzin bardzo potrzebna. W skutek awarii maszyn węgierskiego przewoźnika, linie musiały przeorganizować sporą część swojej katowickiej siatki połączeń. Dwa...
26/07/2010 10:27   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
damciock 2010-08-04 14:41   
damciock - Profil damciock
Po prostu tłumaczmy to, że linie lotnicze chcą jak najwięcej zarobić (co jest normalne) tylko czasem trochę przesadzają.
jurek 2010-08-04 14:39   
jurek - Profil jurek
damcioku: ależ zgadzam się z Tobą, że czasami jest to niemożliwe. Tylko tłumaczenie spóźnień 'sezonem' jest trochę śmieszne.
damciock 2010-08-04 14:34   
damciock - Profil damciock
jurek: tylko czasami to jest nie możliwe. A samoloty linii czarterowych często latają 24h na dobę. Poza jednogodzinnymi postojami :D
jurek 2010-08-04 14:28   
jurek - Profil jurek
mario70: bez względu czy to sezon czy nie sezon każda linia lotnicza powinna szanować czas swoich pasażerów i dbać o swoją punktualność a tym samym pracować na swoją dobrą opinię.
luuukasz17 2010-08-04 14:24   
luuukasz17 - Profil luuukasz17
PKSy też mają opóżnienie. ; )
mario70 2010-08-04 14:21   
mario70 - Profil mario70
Ludziom czasami sie wydaje, ze samolot jest niczym PKS. Mamy sezon, opoznienia to oczywistosc!
szot 2010-08-02 13:42   
szot - Profil szot
A to LOT lata z POZ do Barcelony? Chyba LOT Charters! Trochę dokładności jak już się pisze - to naprawdę nie boli! No i cóż w tym, że opóźniony. Każdy kto leci czarterem w szczycie sezonu MUSI zdawać sobie z tego sprawę, że samoloty są opóźnione. Często się już staje normą, że samoloty z POZ czy WRO odlatują opóźnione, bo... straciły sloty!
luuukasz17 2010-08-02 08:29   
luuukasz17 - Profil luuukasz17
A w sobotę samolot LOT-u z Barcelony - Girony do Poznania miał 2h opóżnienie , bo jak to nazwał kapitan , panuje ogromny ruch nad Europą i trudno znaleśc dla siebie miejsce. : O
A tak poza tym samolot z Palma de Mallorca też LOT-u do Poznania miał 6h opóznienie.
luuukasz17 2010-08-02 08:28   
luuukasz17 - Profil luuukasz17
A samolot LOT-u z Barcelony - Girony do Poznania miał 2h opóżnienie , bo jak to nazwał kapitan , panuje ogromny ruch nad Europą i trudno znaleśc dla siebie miejsce. : O
A tak poza tym samolot z Palma de Mallorca też LOT-u do Poznania miał 6h opóznienie.
szumny 2010-07-27 16:40   
szumny - Profil szumny
Dziękuję Stenusku za wyczerpującą odpowiedź. Tak mi się wydawało po przestudiowaniu rozporządzenia. Więc czeka mnie ciernista ścieżka ale chyba warto bo to 4 osoby na jednej rezerwacji.
damciock 2010-07-27 14:31   
damciock - Profil damciock
Może W6 strajkuje nieoficjalnie przeciwko wysokim kosztom opłat lotniskowych.
humbak 2010-07-27 13:45   
humbak - Profil humbak
szumnusie: Odszkodowanie NIE przysługuje, gdy "pasażerowie zostali poinformowani o odwołaniu lotu w okresie krótszym
niż 7 dni przed planowanym czasem odlotu i równocześnie zaoferowano
im zmianę planu podróży umożliwiającą im wylot nie wcześniej niż 1 godzinę
przed planowanym a przylot do ich miejsca docelowego nie później
niż 2 godziny po planowanym." Opisany przez Ciebie przypadek nie wypełnia tego fragmentu Rozporządzenia, gdyż pasażerowie zostali poinformowani później niż 7 dni, a zaoferowana alternatywa nie wypełniła warunków opisanych powyżej. Zatem pasażerowie mają prawo ubiegać się o odszkodowanie, jakkolwiek droga będzie kolczasta, gdyż Wizz stwierdzi, że się nie należy, bo nie. Należy być jednak twardym i dobrze umotywować wniosek korzystając z cytatów z Rozporządzenia.
humbak 2010-07-27 13:41   
humbak - Profil humbak
jurku: Nie wiem. Zwyczajnie taki zbieg okoliczności. Albo predestynacyjnie zapisane. Może Wizz ma korzenie kalwińskie i lubi kalwinów? W końcu to węgierski przewoźnik. hihiihihih Tak czy siak na moje 45 rejsów Wizzem żaden nie był opóźniony więcej niż godzinę-półtora. Przy tym większość była o czasie.
szumny 2010-07-27 12:27   
szumny - Profil szumny
Wczorajsze Forli-KTW zostały przebukowane przez pasażerów na dzisiejszy CIA-KTW. Czy w takiej sytuacji należy się odszkodowanie?
aynis 2010-07-27 10:30   
aynis - Profil aynis
Ja mam tak samo, Wizz mnie lubi, bo jest zawsze o czasie bądź przed czasem ;) Raz mi się może spóźnił godzinę...
jurek 2010-07-27 10:24   
jurek - Profil jurek
stenusie: czy to oznacza , że stawiasz tezę, że wizz Ci się nie spóźnia bo Cię lubi ? :P
humbak 2010-07-27 10:17   
humbak - Profil humbak
Nie wiem, czy to kwestia chemii, ale mi się Wizz Air nigdy nie spóźnił więcej niż 1h. A i to bardzo nielicznie... I nawet z Katowic/do Katowic lata mi punktualnie. :o)
piotrek737 2010-07-27 09:54   
piotrek737 - Profil piotrek737
gral: to kolega napisał tak wszystko razem i wyszło, że oprócz funkcji telefonu Nokie jeszcze latają ;)
aynis 2010-07-27 09:49   
aynis - Profil aynis
A dzisiejszy GDN-DTM opóźniony o godzin.
humbak 2010-07-27 09:29   
humbak - Profil humbak
Jak zwykle te katowickie maszyny są jakoś niebywale pechowe i łatwe do psucia się... Jak już mowa o tym, to wczorajszy rejs Warszawa-Malme tez był opóźniony godzinę, najpierw z powodu późniejszego o 20 min przybycia samolotu pod bramkę, a potem straty slotu, gdyż z tej samej bramki zaczął się planowy boarding LOTowskiego WAW-KTW.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy