LOT w Złotych Tarasach

LOT w Złotych Tarasach 2 czerwca LOT otwiera swoje biuro sprzedaży w centrum handlowym Złote Tarasy. Będzie to trzecie biuro LOT-u w stolicy, oprócz placówek zlokalizowanych w Hotelu Marriott oraz na terenie Sejmu RP. Z okazji otwarcia, klienci, którzy odwiedzą biuro LOT-u w Złotych Tarasach i zakupią bilet, otrzymają rabat w postaci zniesienia opłaty za wystawienie biletu, która w przypadku...
28/05/2010 18:29   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2010-06-02 03:54   
mrader - Profil mrader
...cóż...prości wpadają na proste....pomysły!.....chciało by się rzec ...good luck!hm....heh ;)
2010-06-01 12:45   
 - Profil
To prawda. Też się dziwię... ale myślę, że to kwestia czasu i ktoś wpadnie na ten jakże prosty w realizacji pomysł... Oby.
jurek 2010-06-01 12:21   
jurek - Profil jurek
Powtórzę, ale co tam.. szkoda, że LOT wzorem Lufthansy nie zrobi sklepu z gadżetami on-line. Lepiej by na tym wyszedł niż stoisku w ZT.
2010-06-01 12:04   
 - Profil
I dokładnie taki jest cel tego biura: PROMOCYJNY, a nie stricte handlowy, choć nikt się nie zmartwi, jeśli sprzedaż będzie zadowalająca. Lokalizacja trafiona idealnie według mnie. Ja bym jeszcze trzasnął takie "stoisko" obok krakowskiego Wierzynka, gdańskiego Neptuna, wrocławskiej fontanny na starówce i pod poznańskimi koziołkami :D Skończyły się czasy, że LOTem latali wyłącznie parlamentarzyści (biuro w Sejmie) czy ludzie, których stać na nocleg w Marriott Warszawa (biuro w tym budynku), stąd zmiana nastawienia co do lokalizacji. Bardzo słuszna zmiana...
piotrek737 2010-05-31 11:52   
piotrek737 - Profil piotrek737
Sądzę, że takie miejsca są jak najbardziej wskazane do takich celów. Z tego co wiem będą różne gadżety, modele, smycze itp do kupna dla maniaków lotnictwa i skończy się monopol niektórych na allegro, którzy sobie życzą za plastikowy 767 prawie 90zł lub za smycz 40zł ;)
humbak 2010-05-30 21:51   
humbak - Profil humbak
Biorac pod uwage fakt, jak trudno jest pzredostac sie z jednej strony Alei Jerozlimskich na druga w okolicach Dworca Centralnego, to ta decyzja jest bardzo trafiona. Gdyz wiekszosc ludzi pzred odjazdem pociagu wpada w Zlote Tarasy. Druga strone omijaja, jak nie musza, bo to wiaze sie z pzrejsciem podziemnym, ktore do milych nie nalezy.
tomcat_bzg 2010-05-30 20:20   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
driver800: mi też nie przeszkadza, bo to nie z moich podatków :-P ale na ich miejscu punkt w Mariocie bym teraz zlikwidował
2010-05-30 20:00   
 - Profil
Wszystko ładnie, pięknie, i każdy ma rację, że ciąć koszty trzeba, jednak biuro LOT w Złotych Tarasach wcale nie musi być deficytowe! 90zł więcej za bilet (międzynarodowy) to niezła kasa, a przypomnę, że "bolączką" LOTu jest społęczeństwo, w którym przyszło mu działać. Nie dalej, jak jeszcze w 2008 roku LOT za pośrednictwem swojej witryny sprzedał nie więcej, jak 10 procent swoich biletów. Jak jest teraz, nie wiem, ale nie sądzę, że proporcje się odwróciły... A poza tym myślę, że celem biura nie jest generowanie zysku (z czystej jego działalności) a promocja przewoźnika i inne niżej wymieniane usługi. Ja uważam, że lokalizacją jest trafiona (założę się, że sprzeda się przy okazji sporo wycieczek LOT Charters, bo nie wierzę, że nie bedą wespół z touroperatorami takowe w ofercie) i kompletnie mi ta decyzja nie przeszkadza. I tyle ;)
pcharasz 2010-05-30 16:55   
pcharasz - Profil pcharasz
votek: koszty trzeba ciąć tam, gdzie przychody przezeń wygenerowane są od nich niższe. LOT nie może na ślepo ciąć kosztów i tym samym obniżać standardu obsługi, ponieważ może do siebie zrazić wielu klientów, którzy wybierają/wybierali LOT właśnie ze względu na nieco lepszy standard, niż u konkurencji.
damciock 2010-05-30 15:01   
damciock - Profil damciock
Świetna wiadomość! Dobrze, że nie kolejne puste biuro z plakatami zatytułowanymi "Promocje w PROMOLocie" :-). Takie biuro można powiedzieć równa się tzw. terminal miasto, którego w Warszawie nie ma! Jeśliby LO w niedalekiej przyszłości zdecydował się otworzyć bazę w jednym z regionalnych portów (myśl: Kraków) to np. Galeria Krakowska byłaby świetnym miejscem na tego typu iniciatywe.
votek 2010-05-30 13:28   
votek - Profil votek
pcharasz: wygodne to to jest, alu tu nie chodzi o wygode tylko koszty, firma ktora jest na skraju bankructwa powinna ciac koszty gdzie tylko sie da i rezygnowac z wszystkiego co zbedne, a taki salon niezbedny nie jest
pcharasz 2010-05-29 19:55   
pcharasz - Profil pcharasz
Wg. mnie to nie głupia decyzja. Bo stoisko ma nie służyć tylko sprzedaży biletów i gadżetów. Możliwość check-in w centrum miasta jest super; korzystałem z takiej opcji w Hong-Kongu i było bardzo wygodnie. Można wymeldować się z hotelu z rana, nadać bagaż i połazić po mieście, jeśli lot jest. np. wieczorem, a nie jechać na lotnisko i koczować :) Zastanawiałem się, czy coś takiego powstanie kiedyś na Dworcu Centralnym, ale Złote Tarasy są w sumie obok. Dla Warszawiaków to nic ciekawego, ale turyści czy biznesmeni się pewnie ucieszą.
marecki 2010-05-29 18:21   
marecki - Profil marecki
paolo-79: przeżyć przezyjesz, ale co to za życie; wegetacja:))
paolo-79 2010-05-29 17:37   
paolo-79 - Profil paolo-79
marecki..miales chyba na mysli..francuski-bez tego nie przezyje sie w Paryzu...nigdzie na swiecie nie spotkalem sie z taka podloscia jezykowa..przykladow sa tysiace, ale nie zapomne tego jednego..pytam Pania w Ibis Opera..english? - NO!..italian? - NO!! spanish? -NO...ok, ciao..
michalb 2010-05-29 14:16   
michalb - Profil michalb
jurku, kto co lubi, jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki
marecki 2010-05-29 13:37   
marecki - Profil marecki
jurek: wszystko zależy jak się "oglada" Paryż. Jeśli się biega po "zabytkach" to miasto sprawia raczej średnie wrażenie. Jeśli się "żyje" paryżem jest moim zdaniem zupełnie inaczej. No i francuski. Bez tego nigdy nie poczuje się Paryża.
jurek 2010-05-29 12:04   
jurek - Profil jurek
Chciałbym tylko dodać, że LOT zamiast otwierać w Stolycy budkę z gadżetami lotniczymi mógłby wzorem Lufy zrobić sklep on-line. Lepiej by na tym wyszedł ;p //wiperku nie znudziło Ci się jeszcze ? Jest tyle pięknych miejsc na świecie.. ile razy można oglądać Paryż ?
4tech 2010-05-29 11:05   
4tech - Profil 4tech
marecki: no tak masz racje, cala Polska to Warszafka:)....my na wsi mamy internet a tam w Warszafie maja biura....i kto tu jest zacofany:))....
wiperek 2010-05-29 10:28   
wiperek - Profil wiperek
tzn. chciałem napisać, że nie latam do Paris aby kawy napić się za 5 euro tylko żeby inne rzeczy zobaczyć.......
wiperek 2010-05-29 10:27   
wiperek - Profil wiperek
paolo-79 : często bywam w Paryżu i kawy za 5 euro nie pijam tam....poza tym Paryż to nie tylko tylko inne atrakcje....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy