Koniec warszawskiej bazy Norwegian?

Koniec warszawskiej bazy Norwegian? Skandynawskie media wieszczą rychły schyłek warszawskiej bazy Norwegian. Czym obserwatorzy europejskiego nieba argumentują swoje tezy i czy rzeczywiście coś jest na rzeczy? Norweska Sandefjords Blad pisze, że zamknięcie bazy w Warszawie to tylko kwestia czasu, a na taką decyzję przewoźnika wpływ ma przede wszystkim kryzys, co powtarzane jest jak mantra przy...
28/04/2010 23:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2010-05-05 08:50   
mrader - Profil mrader
ziberro:z całym szacunem...ale pokaż mi kogoś kto legitymuje się jakimś "dowów"-em...hm...
ziberro 2010-05-05 08:27   
ziberro - Profil ziberro
ewentualnych zainteresowanych informuję, że paszport nie jest niezbędny do opuszczenia strefy shengen (o ile państwo docelowe akceptuje tradycyjny dowów)
gral 2010-04-29 18:01   
gral - Profil gral
link złowrogi, ale czy prawdziwy? no zobaczymy, daj znac!
ziberro 2010-04-29 17:56   
ziberro - Profil ziberro
gral: wysyłam na priva linka - moją ostatnią deskę ratunku :-)
gral 2010-04-29 16:51   
gral - Profil gral
ziberro: ty lepiej szykuj sobie plan B na wekend majowy :P
that 2010-04-29 16:34   
that - Profil that
No ale jesli Chorowacja nie nalezy do UE, to teoretycznie nie powinno byc opcji z podrozowaniem na dowod osobisty. Podobna sytuacja byla z Norwegia, do czasu kiedy Polska weszla w uklad z schengen. Pamietam, jak przylecialem do Zadaru z DUB dwa lata temu, wbijali pieczatki do paszportu zarowno na wjezdzie, jak i wyjezdzie ale mysle, ze do tego czasu wiele moglo sie jednak zmienic.
ziberro 2010-04-29 16:27   
ziberro - Profil ziberro
Okej, przecinam zakład. W tej sytuacji, trzymam kciuki za hamburga :-)
hamburg 2010-04-29 16:14   
hamburg - Profil hamburg
gral: Tak chore ze to tylko Polak by mogl sobie to wymyslec :-D Okay..zaklad stoi ;-) //admin: No tak 4,82%.
admin 2010-04-29 15:54   
admin - Profil admin
hamburg: Ale AY ma udzialy w DY za Fly Nordic
gral 2010-04-29 15:23   
gral - Profil gral
hamburg: ty wciąż piszesz o przekraczaniu granicy chorwackiej. a ja mówię o przekraczaniu granicy polskiej na lotnisku. tak to właśnie działa - pojedziesz lądem - możesz mieć dowód, lecisz - musisz mieć paszport. wiem, że to chore, ale takie jest prawo. zakład stoi.
hamburg 2010-04-29 15:01   
hamburg - Profil hamburg
yach: FlyNordic byla corka Finnair ktora zostala sprzedana (dla DY). Ale udzialow w AY, DY chyba nie ma.
yach 2010-04-29 14:43   
yach - Profil yach
O ile pamiętam, to Norwegian przejmując FlyNordic uzyskał jako udziałowca czy też akcjonariusza właśnie FinnAir? Czy to się zmieniło? Bo po co miałby mu w paradę wchodzić? Norwegiana szkoda, ale ostatnio to oni byli bardziej czarterem niż LCC.
hamburg 2010-04-29 14:41   
hamburg - Profil hamburg
gral: Cytat ze strony ambasady RP: ,, Przekraczanie granicy chorwackiej odbywa się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego, jednak brak paszportu może spowodować trudności w skorzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z niektórych usług banków lub poczty.´´ Wiec co? Zakladamy sie? Ja mowie ze ziberro bedzie mogl spedzic weekend majowy w Chorwacji. ;-) Ziberro: Ale co ciekawsze: ,,Uwaga! Osoby przybywające do Chorwacji, zwłaszcza tzw. tanimi liniami lotniczymi, powinne być przygotowane do ewentualnego pokrycia kosztów powrotu do kraju w wypadku odwołania lotu i dysponować odpowiednią kwotą (sugerowana kwota min. 200 Euro/os.) w gotówce lub na karcie płatniczej lub kredytowej.´´ ;-))
szumny 2010-04-29 12:43   
szumny - Profil szumny
ordos: Dzięki za info. Nie wiedziałem o dwóch paszportach. Sprawdziłem. Trzeba to rozpatrzyć chociaż wydają tylko w szczególnych przypadkach i na 2 lata.
szumny 2010-04-29 12:38   
szumny - Profil szumny
A takie coś znalazłem odnośnie uregulowań prawnych: "Zgodnie z przepisem art. 1 ust. 3 pkt. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139 poz. 993 z późn. zm.) w brzmieniu: „Dowód osobisty jest dokumentem: uprawniającym obywateli polskich do przekraczania granic państw członkowskich Unii Europejskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależących do Unii Europejskiej oraz państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, których obywatele mogą korzystać ze swobody przepływu osób na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, uznających ten dokument za wystarczający do przekraczania ich granicy ”. Podkreślić należy: "...na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską". Czyli SG ma rację bo umowy nie ma. Ziberro: szczerze mi przykro.
ordos 2010-04-29 12:33   
ordos - Profil ordos
Obywatel PL tez moze miec legalnie dwa paszporty.
Vide Art 22 ustawy o dokumentach paszportowych.
A do Chorwacji mozna wjechac na dowod, zreszta od niedawna tez do BiH i Macedonii ale przepisy PL nie zezwalaja na wylot z dowodem poza UE i Schengen
szumny 2010-04-29 12:03   
szumny - Profil szumny
gral, ziberro: Też często oddaję paszport do wizowania i dlatego zazdroszczę trochę Ukraińcom. Mogą mieć oficjalnie 2 paszporty (może więcej - nie wiem) na właśnie takie okazje.
szumny 2010-04-29 12:01   
szumny - Profil szumny
Cytat ze strony DY: " Przewoźnik lotniczy nie ponosi odpowiedzialności za niedopełnienie przez Pasażera niezbędnych formalności związanych z posiadaniem dokumentów lub wiz lub nie wywiąże się z określonych praw, przepisów, wymagań i nakazów"
gral 2010-04-29 12:00   
gral - Profil gral
dywagowac sobie mozemy ile wlezie, ale ja zaloze sie o piwo, ze ziberro na weekend majowy do chorwacji nie poleci :)
szumny 2010-04-29 11:58   
szumny - Profil szumny
Tu chyba obowiązuje identyczna zasada jak w przypadku nieposiadania wizy w podróży do kraju (np. Rosja, USA) w którym taka obowiązuje (Nie mówię o tranzycie lotn. przez te kraje).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy