Do 26 kwietnia przedłużono wstrzymanie ruchu lotniczego

Do 26 kwietnia przedłużono wstrzymanie ruchu lotniczego Zakaz obejmuje loty pasażerskie z wyjątkiem lotów przewożonych obywateli polskich powracających do kraju. Rozporządzenie nie obejmuje również krajowych połączeń cargo i pocztowych, czarterowych wykonywanych na polecenie Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, ze statusem HEAD. Rząd po raz...
09/04/2020 14:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_3fc8e 2020-04-15 22:45   
gość_3fc8e - Profil gość_3fc8e
W związku z brakiem możliwości powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii z powodu przedłużanego zakazu lotów kontaktowałem się z PLL LOT i uzyskałem odpowiedź:
"Dzień dobry. Operacja #LOTdoDomu dobiegła końca, ale urzędy konsularne na całym świecie nadal służą pomocą obywatelom polskim znajdującym się poza granicami kraju. Konsulowie podejmują niezbędne działania mające na celu wsparcie Polaków, którzy chcą wrócić do Polski i napotkali trudności związane z wprowadzonym stanem epidemii. Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem infolinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych: +48 22 523 88 80"

Więc skontaktowałem się z konsulatem i cytuję:
"W chwili obecnej nie ma możliwości podróży do Polski ani samolotem, ani autobusem, bo wszystkie tego typu połączenia zostały zawieszone.
Z pytaniem o ewentualne działania rządu polskiego w przedmiocie uruchomienia kolejnych połączeń powrotowych może się Pan zwrócić do kancelarii premiera. Dopiero z chwilą uruchomienia takich połączeń pojawi się realna szansa powrotu do Polski."

PS dodam że od 8 dni czekam na odpowiedź z Kancelarii Premiera-bezskutecznie, a część korespondencji jest przekazywana do MSZ, które na tą chwilę nie może pomóc i nic nie wie w tej sprawie.

NO COMMENT
gość_f5104 2020-04-14 11:39   
gość_f5104 - Profil gość_f5104
Zakaz obejmuje loty pasażerskie z wyjątkiem lotów przewożonych obywateli polskich powracających do kraju."
TAAK? ciekawe, czym ma wrocic teraz Polak do kraju? Lotdodomu.pl juz nie dziala.
To jest skandal - nie mozna ewakuowac ludzi jedynie przez 3-4 tygodnie, trzeba caly czas dac Polakom mozliwosc powrotu do kraju!
gość_55690 2020-04-11 15:32   
gość_55690 - Profil gość_55690
gość_49cfc Nie, to nie bałagan. Gdybyś mógł zgarnąć cash za sprzedaż nie zrobiłbyś tego? Im później dostaną info o przesunięciu - tym lepiej. To chyba jasne że wpływająca gotówka szczególnie teraz się przyda. Więc skończmy ten bełkot o bałaganie i pseudopolityczne bzdety.
gość_89775 2020-04-10 12:46   
gość_89775 - Profil gość_89775
gość_d3a8e - czepiasz się ;-) Raptem tydzień różnicy ;-) Najważniejsze, że rząd pokazuje wioskowym głupkom, czyli swojemu elektoratowi, że nad wszystkim nie panuje. I tylko wrogowie narodu i jedynego prawdziwego kościoła liczą dni i szukają dziur - no może nie w całym - ale w polskim i narodowym płótnie ;-)
gość_d3a8e 2020-04-10 07:32   
gość_d3a8e - Profil gość_d3a8e
Jednego tylko nie rozumiem. Skoro granice dla obcokrajowców są zamknięte do 3.05 to w związku z tym loty międzynarodowe i tak nie mają racji bytu, więc dlaczego nie przedłużono zakazu lotów do właśnie 3.05 ?
gość_9a53e 2020-04-10 00:18   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
LOT ponad podziałami! Liczy się tylko perfekcja.
gość_49cfc 2020-04-09 23:48   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Ja tego cyrku Lotu zupełnie nie rozumiem. Gdy ogłoszono zakaz do 11.04 z systemu sprzedaży zniknęły wszystkie loty do 19.04 włącznie, co wydawało się być logiczna przesłanka do myślenia, ze zakaz zostanie przedłużony. Ponieważ do wczoraj w wypowiedziach oficjeli nie było jednoznacznych sygnałów, ze zakaz przedłuża, zdziwiłem się gdy przedwczoraj zobaczyłem pełna dostępność (przynajmniej krajowek) już od 12.04. Oczywiście po dzisiejszym komunikacie znów te loty zniknęły, a Lot rozsyła informacje o anulowaniu.
Pytanie, czy to w Locie jest az taki bałagan, czy władze do ostatniej chwili same nie wiedza co będą robic. Nie bardzo wierze w to, by początkowe wycofanie sprzedaży do 19.04 było tylko asekuranckim podejściem Lotu, tak samo nie do konca jestem skłonny uwierzyć, by przywrócenie sprzedaży już od 12.04 było wynikiem czyjegoś błędu. Nie w sytuacji gdy linia nie tylko jest państwowa, ale zarządzana jest przez osoby z nominacji politycznych...
gość_896a1 2020-04-09 14:46   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
Ciekawe bo granice sa zamkniete do 3 maja...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy