Do 26 kwietnia przedłużono wstrzymanie ruchu lotniczego

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 kwietnia 2020 14:44
8 komentarzy
- Do 26 kwietnia przedłużamy m.in. zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego i sanitarne kontrole na granicach - zapowiedział dziś (9.04) premier Mateusz Morawiecki.
Reklama

Zakaz obejmuje loty pasażerskie z wyjątkiem lotów przewożonych obywateli polskich powracających do kraju. Rozporządzenie nie obejmuje również krajowych połączeń cargo i pocztowych, czarterowych wykonywanych na polecenie Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, ze statusem HEAD.

Rząd po raz pierwszy wprowadził zakaz wykonywania komercyjnych przewozów lotniczych w ruchu krajowym od 15 marca do 28 marca, potem przedłużył go do 11 kwietnia, a obecnie do 26 kwietnia.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3fc8e 2020-04-15 22:45   
gość_3fc8e - Profil gość_3fc8e
W związku z brakiem możliwości powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii z powodu przedłużanego zakazu lotów kontaktowałem się z PLL LOT i uzyskałem odpowiedź:
"Dzień dobry. Operacja #LOTdoDomu dobiegła końca, ale urzędy konsularne na całym świecie nadal służą pomocą obywatelom polskim znajdującym się poza granicami kraju. Konsulowie podejmują niezbędne działania mające na celu wsparcie Polaków, którzy chcą wrócić do Polski i napotkali trudności związane z wprowadzonym stanem epidemii. Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem infolinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych: +48 22 523 88 80"

Więc skontaktowałem się z konsulatem i cytuję:
"W chwili obecnej nie ma możliwości podróży do Polski ani samolotem, ani autobusem, bo wszystkie tego typu połączenia zostały zawieszone.
Z pytaniem o ewentualne działania rządu polskiego w przedmiocie uruchomienia kolejnych połączeń powrotowych może się Pan zwrócić do kancelarii premiera. Dopiero z chwilą uruchomienia takich połączeń pojawi się realna szansa powrotu do Polski."

PS dodam że od 8 dni czekam na odpowiedź z Kancelarii Premiera-bezskutecznie, a część korespondencji jest przekazywana do MSZ, które na tą chwilę nie może pomóc i nic nie wie w tej sprawie.

NO COMMENT
gość_f5104 2020-04-14 11:39   
gość_f5104 - Profil gość_f5104
Zakaz obejmuje loty pasażerskie z wyjątkiem lotów przewożonych obywateli polskich powracających do kraju."
TAAK? ciekawe, czym ma wrocic teraz Polak do kraju? Lotdodomu.pl juz nie dziala.
To jest skandal - nie mozna ewakuowac ludzi jedynie przez 3-4 tygodnie, trzeba caly czas dac Polakom mozliwosc powrotu do kraju!
gość_55690 2020-04-11 15:32   
gość_55690 - Profil gość_55690
gość_49cfc Nie, to nie bałagan. Gdybyś mógł zgarnąć cash za sprzedaż nie zrobiłbyś tego? Im później dostaną info o przesunięciu - tym lepiej. To chyba jasne że wpływająca gotówka szczególnie teraz się przyda. Więc skończmy ten bełkot o bałaganie i pseudopolityczne bzdety.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama